«

»

lut 11 2024

Wydrukuj Wpis

Ochotnicza Straż Pożarna uczy pierwszej pomocy przedmedycznej

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi przeprowadzili dla Naszych Uczniów, warsztaty edukacyjne z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zgodnie z zasadą, że , naukę powinno rozpocząć się jak najwcześniej, a dobre nawyki muszą być utrwalane cały czas, strażacy wskazali uczniom właściwe zachowania świadka lub uczestnika nagłego zdarzenia. Wszystko po to, aby wykorzystać nabytą wiedzę w przypadku zaistnienia nagłej sytuacji, wiedzieć jaki numer wybrać w telefonie, by wezwać pomoc i właściwie prowadzić rozmowę z operatorem numeru alarmowego 112. Starsi i młodsi uczyli się również, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej, sposobów sprawdzania przytomności, oddechu i drożności dróg oddechowych.

Młodsi i starsi kursanci z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. Najpierw uważnie słuchali wskazówek strażaków, póżniej z zapałem ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. To były bardzo pożyteczne warsztaty, bo nauka udzielania pierwszej pomocy wcale nie jest łatwa. Trzeba zapamiętać sporo czynności.

Bardzo dziękujemy za wizytę w Naszej Szkole druhom z OSP Wielka Wieś.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/ochotnicza-straz-pozarna-uczy-pierwszej-pomocy-przedmedycznej/