«

»

lut 12 2024

Wydrukuj Wpis

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W ramach obchodów tego święta uczniowie klas I-III wysłuchali pogadanki nauczyciela informatyki p. M. Bugaj na temat bezpiecznego Internetu. Dzieci dowiedziały się czym jest Internet, do czego służy oraz poznali 5 zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Na zakończenie zajęć dzieci pod okiem wychowawców wykonali karty pracy.

Uczniowie starszych klas w ramach swoich zajęć informatyki zostali zapoznani z tematyką zarówno zagrożeń jak i korzyści płynących z Internetu. Poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz zasady tak zwanej higieny cyfrowej.

To jeszcze nie koniec obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Naszej szkole. Po feriach dzieci z całej szkoły wezmą udział w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/dzien-bezpiecznego-internetu-2024/