«

»

mar 19 2024

Wydrukuj Wpis

”Młodzież Zapobiega Pożarom”

15 marca 2024r., w MGOK w Wąchocku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych  ochroną przeciwpożarową. Przeprowadzony jest od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego w trzech grupach wiekowych. Rywalizacja przeprowadzona jest w formie testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego.

Na etapie gminnym Naszą Szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Lena Kozieł, Wojtek Derlatka, Patryk Czerwonka, Filip Sypek- wszyscy klasa III, oraz Mikołaj Budnik kl. VII, Połeć Adam kl .VII oraz Kacper Pacek z kl. VIII.

Duży sukces odniosła Lena Kozieł, która w kategorii kl. I-IV zajęła II miejsce i awansowała do etapu powiatowego. Gratulujemy sukcesu Lenie oraz wychowawczyni kl. III, p. Małgorzacie Miernik za przygotowanie uczniów klasy

III do Turnieju. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Imprezie.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/mlodziez-zapobiega-pozarom/