«

»

lis 21 2023

Wydrukuj Wpis

Uczniowie klasy II bohaterami Załogi Fast Heroes 112

Działania w ramach drugiej edycji kampanii edukacyjnej dobiegły końca, ale już planowana jest ich kontynuacja w nowym roku szkolnym. Tym razem to uczniowie klasy II pod okiem szkolnego pedagoga mieli okazję poznać bohaterów Załogi Fast 112. Program objął pięć zajęć realizowanych w tygodniowych odstępach, podczas których w przystępny sposób najmłodsi poznali charakterystyczne objawy udaru mózgu, ucząc się odpowiedniej reakcji w przypadku jego zaobserwowania oraz umiejętności zgłoszenia zdarzenia pod numer alarmowy 112. W przyswajaniu pomogły interaktywne ćwiczenia, zabawy ruchowe, piosenki, animacje, a nawet klasowy teatrzyk pacynkowy. Uczniowie dostali bezpłatne materiały i zeszyty ćwiczeń, a także nietypową pracę domową skierowaną w trosce o zdrowie ich najbliższych.

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Są to głównie dziadkowie naszych uczniów. Program FAST Heroes uczy rozpoznawać objawy udaru mózgu, którego mogą doznać osoby starsze podczas wspólnych chwil z wnukami. Symptomy te są tak charakterystyczne, że może je zauważyć każdy, nawet kilkuletnie dziecko.

Z tego założenia wyszli twórcy inicjatywy FAST Heroes i opracowali unikalny program edukacyjny. W Polsce inicjatywa uzyskała patronat Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu.

Wszystkie informacje na temat programu,dostępne są na stronie internetowej w języku polskim Milion dzieci z jedną ważną misją – ocalenia naszych dziadków. 

Gratulujemy Naszym szkolnym bohaterom dołączenia do drużyny!

FAST Heroes – program edukacyjny dla dzieci w wieku 5 – 9 lat

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/uczniowie-klasy-ii-bohaterami-zalogi-fast-heroes-112/