«

»

lis 21 2023

Wydrukuj Wpis

Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod patronatem SU

Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada i jest to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, chętni do dobrych uczynków i okazywania pozytywnych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W naszej szkole tego dnia działała „Poczta Życzliwych Wiadomości”. Każdy z uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły otrzymał wiadomość z „miłym słowem”, którą następnie miał możliwość zadedykować konkretnej osobie ze szkoły, wpisując jej imię i nazwisko oraz wrzucając do skrzynki na górnym holu. Następnego dnia karteczki trafiły do adresatów. Filip Bzinkowski z klasy I, który zdobył najwięcej miłych wiadomości, otrzymał dyplom „Życzliwego przyjaciela”. Serdeczne gratulacje!

Uczniowie na zajęciach w świetlicy szkolnej mieli okazję porozmawiać na temat życzliwych osób i sytuacji i w ich życiu oraz zmierzyć się w quizie na pozdrowienia w różnych językach świata.

Patronat nad obchodami Dnia Życzliwości i Pozdrowień sprawował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/dzien-zyczliwosci-i-pozdrowien-pod-patronatem-su/