«

»

gru 11 2017

Wydrukuj Wpis

Sportowe Mikołajki

To było prawdziwe sportowe święto w naszej szkole- 6 grudnia tak właśnie spędzaliśmy Mikołajki. A działo się bardzo dużo i to już od samego rana.

Filmy o tematyce prozdrowotnej- wspomagające wiedzę o wpływie ruchu na stan zdrowia i ogólnego samopoczucia, oraz tak ważna kwestia zdrowego odżywiania- były zapowiedzią tego co przygotowali dla nas nauczyciele p. Piotr Hamera, p. Małgorzata Miernik i p. Ewa Sadrak.

Niezwykłą dawką energii dla wszystkich uczniów była zumba poprowadzona przez Artura i Weronikę Cieślik. Była to też doskonała rozgrzewka przed II Mikołajkowym Szkolnym Turniejem Badmintona.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych. Klasy I-III i IV-VIII w kategoriach dziewcząt i chłopców. W sumie udział wzięło 59 uczniów z tego 29 dziewcząt i 30 chłopców z klas I-VII. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” w grupach cztero- i pięcio- osobowych. Do ścisłego finału wychodzili najlepsi zawodnicy, którzy w klasach I-III grali w grupach trzy- osobowych, a w IV-VII stworzyli grupy cztero- osobowe. Po wszystkich rozegranych setach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Dziewczęta klasy I-III najlepsza-Amelia Magdziarz, II miejsce Lena Kowalik, III miejsce Natalia Połeć

Chłopcy klasa I-III najlepszy Przemysław Bielecki, II miejsce Krzysztof Grzelka, III miejsce Rafał Miernik

Dziewczęta klasa IV-VII najlepsza Agnieszka Lipiec, II miejsce Maja Szpankowska, III miejsce Oliwia Derlatka, IV miejsce Oliwia Pomorska

Chłopcy klasa IV-VII najlepszy Gracjan Śmiecikowski, II miejsce Kacper Ciepielewski, III miejsce Kacper Czarnecki, IV miejsce Mateusz Wilczak.

Finaliści otrzymali puchary ufundowane przez Państwa Anetę i Piotra Herman (za co bardzo serdecznie dziękujemy), oraz pamiątkowe dyplomy.

Chociaż II Szkolny Mikołajkowy Turniej Badmintona był najważniejszym punktem sportowych Mikołajek, to liczne imprezy towarzyszące przysporzyły uczniom wiele satysfakcji. Były to m.in. działania takie jak: przygotowanie zdrowych kanapek, sałatek i owocowych szaszłyków. W te działania włączyli się wychowawcy klas 0- VII.

Rozdanie pucharów i nagród uświetnił występ uczennic klasy V. Maja Mączyńska pokazała świetny układ taneczny, a Oliwia Pomorska bardzo trudny układ akrobatyczny. Obie prezentacje zebrały bardzo duże brawa licznie zgromadzonej publiczności.

Impreza Sportowe Mikołajki na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń szkolnych i z tego miejsca już zapraszamy na przyszły rok.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/sportowe-mikolajki/