«

»

mar 21 2024

Wydrukuj Wpis

Pierwszy Dzień Wiosny

Wszyscy długo wypatrywaliśmy nadejścia wiosny, aż w końcu nastała wyczekiwana data – 21 marca. W tym roku powitanie wiosny połączyliśmy z Dniem Otwartym w przedszkolu.

Dzień rozpoczął się od występu naszych najmłodszych uczniów – inscenizacji „Rzepki” J. Tuwima w wykonaniu klasy 0 oraz marszu przedszkolaków w roli mrówek. Był to debiut maluchów przed tak dużą publicznością, jednak spisali się wspaniale – cała społeczność szkolna świetnie bawiła się podczas spektaklu, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po występie, wesoło podśpiewując, wybraliśmy się na spacer z dwiema Marzanami, które symbolizują odchodzącą zimę. Spacer zakończył się przy szkolnym palenisku, gdzie pożegnaliśmy zimę, paląc jedną kukłę. Druga odpłynie do morza, żeby wrócić do nas za rok.

Następnie przyozdobiliśmy plac przed szkołą – kredą namalowaliśmy zwiastuny wiosny.

Wiosnę bardzo ucieszyło przygotowane przez nas powitanie i obdarzyła nas pięknym słońcem, które towarzyszyło nam przez cały dzień.

Na koniec zaprosiliśmy naszych nowych kolegów do sali, gdzie dzieci mogły się wzajemnie poznać podczas zabaw integracyjnych. Rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami oraz zapoznać się z organizacją szkoły.

Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę! Czekamy na Was we wrześniu. Do zobaczenia!

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/pierwszy-dzien-wiosny/