«

»

gru 14 2021

Wydrukuj Wpis

Ćwiczenie małych rączek w duchu Montessori

Mikołaj odjechał na swoich saniach, jednak w naszym przedszkolu nadal trwa czas prezentów i miłych chwil. Rodzice Wesołych skrzatów wykonali dla dzieci tablicę sensoryczną utrzymaną w duchu Montessori. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają zaspakajane mogą być nie tylko za pomocą drogich zabawek, lecz najbardziej w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku.

Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów kontakt z tablicą stymuluje zmysły dziecka. Znajdują się na niej przedmioty o różnych fakturach i kolorach, elementy manipulacyjne, dźwiękowe i świetlne. Wszystkie czynności wykonywane na tablicy rozwijając motorykę małą, uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, logiczne myślenie, ćwiczą koordynację ręka-oko, pozwalają poznawać i odczuwać emocje związane z bezpiecznym operowaniem różnego rodzaju przedmiotami.

Przedszkolaki otrzymały od rodziców najlepszy prezent – szansę na rozwój.

Dzieci wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowania Państwu Oldze i Sebastianowi Derlatka oraz Kamili i Przemysławowi Magdziarz za wykonanie tablicy, za czas i serce poświęcone dzieciom.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/cwiczenie-malych-raczek-w-duchu-montessori/