«

»

lis 06 2012

Wydrukuj Wpis

„Od ziarenka do bochenka”, czyli nauka poprzez praktyczne działanie

Uczniowie klasy III w czasie zajęć mieli dość niecodzienną lekcję. Podczas niej  poznali jak wyglądają rośliny zbożowe i jakie produkty z nich otrzymujemy. Obejrzeli również film edukacyjny pt.: „W piekarni”. Dowiedzieli się jak długa droga jest od ziarenka do bochenka, czyli ile ludzi i ile pracy trzeba włożyć, aby taka popularna dla nas rzecz jaką jest kromka chleba czy kajzerka trafiła na nasz stół. Następnie uczniowie przystąpili do wykorzystania nowo zdobytej wiedzy w praktyce. Trzecioklasiści „zakasali rękawy” i zabrali się do pieczenia chałek. Sprawiło im to nie lada frajdę. To w końcu nowe doświadczenie, którym mogą pochwalić się w domu lub swoim rówieśnikom. Mimo, że niektórzy robili to pierwszy raz, to i tak świetnie poradzili sobie w pleceniu „chałkowych” warkoczy. Po wyjęciu wypieków z rozgrzanego piekarnika, przyszedł czas na konsumpcje wspaniale wyrośniętych, pszennych smakołyków. Każdy mały piekarz zajadał się swoim wypiekiem.

Uczniowie w ten sposób lepiej przyswoili wiedzę na temat wyrobów pszennych. Taka „praktyczna” lekcja będzie na pewno bardziej zapamiętana niż nudne siedzenie nad książką.

Małgorzata Miernik

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/od-ziarenka-do-bochenka-czyli-nauka-poprzez-praktyczne-dzialanie/