«

»

cze 25 2021

Wydrukuj Wpis

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Niech żyją wakacje, 

Niech żyje pole i las,

I niebo i słońce,

Wolny, swobodny czas…”

 

Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom. Rok w którym pracowaliśmy z daleka od siebie i razem.

Drodzy Uczniowie!

Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!! A szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce nawet w tych ciężkich pandemicznych czasach. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Przed Wami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Pamiętajcie jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia Was z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. A zatem proszę, bądźcie rozważni i ostrożni!

 

Ostatni dzień roku szkolnego zawsze wyzwala w nas pozytywne uczucia, ogarnia nas radość, a nawet euforia, że już za chwilę rozpoczyna się wspaniały czas wakacji. Jestem przekonana, że już w tej chwili Wasze głowy są pełne pomysłów jak spędzicie ten wyjątkowy czas.  Czekają na was piękne miejsca, wspaniałe przygody rodzina i przyjaciele. Z daleka widzę błysk w oczach nauczycieli i rodziców, którzy marzą o przestawieniu zegara na tryb wakacyjny.

 Udane, szczęśliwe wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie przezorni, rozsądni, nie obawiajcie się używać słowa „nie” w sytuacjach namawiania was do czynów złych, niebezpiecznych. Zachowajcie ostrożność nad wodą, w górach, w miejscach natężonego ruchu. Zawsze gdy czujecie zagrożenie zwracajcie się o pomoc do osób, które darzycie zaufaniem lub do instytucji, które dobrze znacie: policja, straż pożarna, pogotowie. Liczę na waszą wiedzę i umiejętności. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.

Zanim jednak zabrzmi ostatni w tym roku dzwonek podziękujmy sobie wzajemnie za kolejny rok wytężonej pracy, wspólne spotkania, przeżycia, chwile dobre

 

Drodzy Absolwenci!

Dzisiaj również w sposób szczególny zwracam się do absolwentów naszej szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale jestem pewna, że są do niego dobrze przygotowani. Czas nauki w tej szkole pozwolił im zdobyć wiedzę, doświadczenie i myślę, że… odwagę na dalszą drogę.

Kochani! Pamiętajcie

Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

 

Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 9 lat   tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę. Trudno uwierzyć, że  lata te minęły tak szybko, pamiętamy doskonale pierwsze dni waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne imprezy ,wyjazdy, zabawy. Znamy wasze charakterki, humorki, dobre i złe zwyczaje  a wy znacie nasze. Wspólnie przeżywaliśmy  chwile sukcesów, słabości, porażek. Ale cóż coś się kończy, aby zaczęło się cos innego, czekają was nowe wyzwania,  i coraz bardziej dorosły świat. Tylko nie rozpędzajcie się z tą dorosłością, wierzcie nam zawsze tam  zdążycie. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą wam spełnić wasze oczekiwania i marzenia. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka dużego czy małego wywołują obawy i strach. Ale jak mówił mały Książę strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim. Zatem życzę wam abyście oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciół i nowe sytuacje, a wtedy wszystko się uda, a wy będziecie szczęśliwi.

Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.

W waszej szkolnej wędrówce towarzyszyli wam nauczyciele i wychowawcy ,wspaniali ludzie ,którzy nie tylko dbali o waszą edukację, ale opiekowali się wami w każdej sytuacji (nawet wtedy gdy uważaliście, że jesteście już wystarczająco dorośli), starali się wspierać waszych rodziców w kwestiach wychowawczych. Pozwólcie, że przypomnę  nazwiska waszych wychowawców: Pani Malgorzata Miernik, Pani Ewa Połeć, Pani Beata Sikorska. Wszyscy pracownicy szkoły pedagogiczni i personel Szkoły, starali się  wyposażyć Was w wiedzę, umiejętności, wskazywali świat wartości. Teraz jednak czeka was wszystkich czas najwspanialszy i najradośniejszy – wakacje.

Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Chciałbym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły i przewodnicząca Panią Aneta Herman ogromnie dziękuję.

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Szkoły

                                                                                             Bożena Wrona

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/zakonczenie-roku-szkolnego-20202021/