«

»

cze 27 2020

Wydrukuj Wpis

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

W piątek 26 czerwca 2020r. zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Rok szkolny inny niż wszystkie. Rok szkolny, którego przebiegu nikt się nie spodziewał.

Drodzy Uczniowie, był to wyjątkowy czas, który na długo zapadnie w naszej pamięci. Choć zawsze każdą klasę kończycie bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, tym razem wakacje rozpoczynacie z nieco innym bagażem wspomnień. Gdy 12 marca w wyniku rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa COVID-19 zajęcia w szkole zostały zawieszone, nikt z nas nie spodziewał się, że w tym roku szkolnym nie wrócimy już do szkoły… Na pewien czas ławki szkolne zastąpiły domowe biurka. Pełni obaw rozpoczęliśmy zdalną edukację. Dziś wiemy, że warto próbować i starać się wspierać nawzajem mimo przeciwności losu.

Ostatnie miesiące były dla nas pewnego rodzaju sprawdzianem, do którego musiał przystąpić każdy z nas. Ten niezwykły egzamin trwa nadal, przez co nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego zakończenia roku szkolnego – z uroczystym wręczaniem świadectw. Uczniowie odebrali je od wychowawców indywidualnie. Dodatkowo, każdy uczeń otrzymał pamiątkową kartę ze zdjęciem pracowników szkoły i słowami płynącymi prosto z serca dyrektora szkoły – Pani Bożeny Wrony.

Choć wrześniowa rzeczywistość stoi pod znakiem zapytania, to z całą pewnością warto wykorzystać przerwę wakacyjną na odpoczynek i regenerację. Cieszmy się czasem nieco spokojniejszych dni. Pamiętajmy jednak, że nadal trwa wspomniany egzamin z życia. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa w trosce o samych siebie i wszystkie osoby z naszego otoczenia.

Dziękując uczniom i rodzicom za miniony rok szkolny, życzymy spokojnych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych, przepełnionych chwilami beztroskiego odpoczynku. 

 

 


 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/zakonczenie-roku-szkolnego-20192020/