«

»

maj 18 2020

Wydrukuj Wpis

Wielki Polak, Wielki Człowiek

Wielki Polak, Wielki Człowiek.
Poniedziałek, 18 maja 2020. Klasa III zaczyna nowy tydzień zajęć. Zamiast szkolnego dzwonka, uczniowie słyszą dźwięk powiadomienia z Facebook’a o zaczynającej się lekcji.
Temat zajęć: Wielki Polak, Wielki Człowiek.
Zaintrygowało to niejednego ucznia. Ciekawe o kim będzie dzisiaj mowa?
No tak! Dzisiaj jest 100. Rocznica urodzin Jana Pawła II. To pewnie Jemu będzie poświęcona lekcja.
I rzeczywiście tak było.
Na początku pani wychowawczyni przedstawiła nam biografię Ojca Świętego. Zobaczyliśmy zdjęcia z jego dzieciństwa i z pontyfikatu. Było wiele wzruszających momentów, ale nie zabrakło wzmianki o jego cudownym poczuciu humoru i spontaniczności. Obejrzeliśmy także krótki film ukazujący, jak świetnie dogadywał się z dziećmi i młodzieżą. Był kochany i szanowany przez ludzi z całego świata. To był naprawdę Wielki Człowiek!
Mieliśmy też za zadanie zapytać się naszych rodziców i dziadków, jakie mają wspomnienia związane z Janem Pawłem II. My niestety jesteśmy za młodzi, żeby pamiętać Papieża Polaka, ale miło nam było słuchać wzruszających wspomnień starszych. Każdy z nas na forum napisał ciekawe historie związane z jego pontyfikatem. Okazało się, że niektórzy widzieli papieża osobiście! Oto niektóre wpisy:

Adaś P.: „Moi rodzice w Sandomierzu w 1999 roku spotkali Ojca Świętego”
Maja M. : „My mamy pamiątki i obrazy o Janie Pawle II, Zawsze gdy spoglądamy na obraz, przypominamy sobie naszego Ojca Św. jak wiele zrobił dla swojej ojczyzny i dla całego świata. Ja nie pamiętam papieża, ale wiem to od rodziców, że był ojcem całego świata szanowanym i kochanym który najbardziej lubił dzieci.
W 1991 roku mój dziadek grał na lotnisku w Radomiu z orkiestra dętą 200-osobową z całego województwa Mazowieckiego, odległość od Papieża wynosiła 50 metrów. Dziadek wspomina to bardzo dobrze, nigdy w swoim życiu nie widział tyle ludzi. Transmisja była emitowana przez telewizję polską i mój dziadek jest na tym nagraniu. W archiwalnym nagraniu widać orkiestrę i w zbliżeniu dziadka z orkiestrą witającą Ojca Świętego.”

Gabrysia P. „Moja mama była na Dniach Młodzieży jak chodziła do liceum”
Mikołaj B. „Kiedy byłem na feriach to w Dolinie Chochołowskiej przechodziłem obok miejsca w którym lądował helikopter z Świętym Janem Pawłem II. Nasz Papież kochał góry”

Po obejrzeniu filmów, niestety przyszedł czas na obowiązki ucznia. Pani zrobiła nam test wiedzy o papieżu! Ale wszystkim poszło całkiem nieźle. Jednak dużo się dzisiaj nauczyliśmy.

A na koniec najważniejsze. Bardzo chcieliśmy uczcić 100. Rocznicę urodzin Jana Pawła II. A że już nie raz pokazaliśmy nasz talent plastyczny, postanowiliśmy to wykorzystać. Wykonaliśmy prace przedstawiające papieża Polaka, które możecie podziwiać w poniższej galerii. Cieszymy się, że choć w taki sposób możemy podtrzymywać pamięć o Wielkim Polaku, Wielkim Człowieku.

Ponadto chcieliśmy przypomnieć, że każdy , kto wchodzi do naszej szkoły ma okazje zapoznać się z mottem, które nam towarzyszy  od najmłodszych lat.

„Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali”

Są to słowa Świętego Jana Pawła II, które pomagają nam z dnia na dzień stawać się coraz lepszymi.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/wielki-polak-wielki-czlowiek/