«

»

sty 08 2019

Wydrukuj Wpis

Trzymaj formę – przygotowujemy zdrowe i pożywne śniadanie

Od początku roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole po raz kolejny realizowany jest program profilaktyczno- zdrowotny Trzymaj Formę. Systematycznie prowadzone są pogadanki na tematy zdrowego stylu życia, wpływu odżywiania na stan zdrowia i naszą odporność, rodzajów uzależnień i przeciwdziałanie im, oraz aktywnego  wypoczynku. Na tablicy obok hali sportowej w każdym tygodniu pojawiają się nowe przepisy na zdrowe obiady i zdrowe przekąski, oraz tematyczne plakaty i hasła.

Dziś 8 stycznia odbyły się zajęcia na których uczniowie klasy VI przygotowywali zdrowe, szybkie i pożywne śniadania. Jako, że jest to najważniejszy posiłek, bo rozpoczynający dzień powinien dostarczać nam dużej dawki energii, ale również znacznych ilości substancji odżywczych.

Akcja była doskonale zorganizowana, bowiem poprzedzona została tematyczną pogadanką. Ustalono również kto i co przynosi, aby szybko i mądrze przyrządzić posiłek.

Na śniadaniowym stole pojawiły się: owsianka na mleku z dodatkiem nasion (orzechy, chia, słonecznik, dynia), kasza manna gotowana z pokrojonym jabłkiem z dodatkiem miodu i owoców (rodzynki, żurawina, akai).

Robiliśmy również zdrowe kanapki z pastą z awokado i serka, która doprawiona była pieprzem i ziołami. Na wierzchu kanapek pojawiło się mnóstwo kolorowych warzyw, a także oliwki. Wszystko wyglądało mega apetycznie.

Ostatnim punktem programu było przygotowywanie zdrowych, pożywnych koktajli na bazie warzyw, owoców i dowolnych dodatków. Tu ograniczeniem była tylko pojemność Nutribuleta ;-) który to wszystko dla nas dokładnie rozdrobnił na pyszny płynny koktajl. Każdy komponował sobie swój własny smak z tego co przyniósł, oraz wspólnych dodatków.

Czego się dziś nauczyliśmy?

Że śniadanie to bardzo ważny posiłek, że nie trzeba w ogóle używać cukru ani soli aby było mega smaczne, że w ciągu krótkiego czasu możemy zrobić to sami.

Będziemy korzystać z tej wiedzy!! ;-)

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/trzymaj-forme-program-ktory-lubimy/