«

»

gru 22 2021

Wydrukuj Wpis

Spotkanie z policją w szkole

22 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policją. Czas pandemii zmusił uczniów i nauczycieli do kolejnego powrotu nauki zdalnej co powoduje, że wydłuża się czas spędzony przed ekranem komputera lub smartfona. Nasz Gość – sierż. Marta Adamczyk z Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach odwiedziła „wirtualnie” każdą klasę z osobna i zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w Internecie oraz omówiła  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełni rozwaga przed wrzuceniem czegokolwiek do sieci i jaka jest odpowiedzialność prawna osób, które dopuszczają się czynów karalnych za pomocą sieci internetowej. Młodsze dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Po takim spotkaniu, każdy dowiedział się do kogo i w jaki sposób należy się zwrócić w sytuacji, gdy dojdzie do przejawów za pomocą sieci internetowej takich jak wyśmiewanie, nękanie, zastraszanie, szantażowanie, obrażanie, podszywanie się pod inną osobę czy publikowanie wizerunku bądź danych osobowych bez zgody właściciela.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla przedszkolaków i zerówki. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo w okresie zimowych ferii i poruszania się po drodze.

Pani policjantka zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. Zimowy czas – bezpieczny czas”,

którego celem jest stworzenie pracy plastycznej w dowolnej technice, prezentującej zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych (np. jak uniknąć wypadków drogowych, jak być bezpiecznym podczas zimowych sportów i zabaw) czy ukazanie  najbezpieczniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu oraz bezpiecznych sytuacji.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/spotkanie-z-policja-w-szkole/