«

»

paź 30 2023

Wydrukuj Wpis

PRZERWA NA CZYTANIE

W dniu dzisiejszym nasza szkoła zamieniła się w jedną wielką bajkę, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy wystąpili dziś w niecodziennych strojach, wcielając się w różne bajkowe postacie. Przystąpiliśmy bowiem do realizacji akcji czytelniczej, której celem jest bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną : grono nauczycielskie na czele z dyrektor szkoły p. Bożeną Wroną, pracowników administracji oraz wszystkich uczniów, obecnych dzisiaj w szkole. Wspólne czytanie okazało się niezwykłą przygodą i dostarczyło wielu pięknych wrażeń.

Tegoroczna „Przerwa na czytanie” to IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Jej głównym celem jest pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

Patronat Honorowy nad akcją objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Sekcja IBBY, Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival, LEGIMI.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego wspaniałego wydarzenia. Realizujemy ważną inicjatywę zachęcania do czytania i sięgania po książkę w każdym wieku, jednocześnie bawiąc się przy tym w najlepsze.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/przerwa-na-czytanie-2/