«

»

paź 27 2019

Wydrukuj Wpis

Kongres Edukacja Przyszłości w Targach Kielce

Sportowe Świętokrzyskie to drugi dzień Kongresu Edukacji Przyszłości w Targach Kielce, czyli 23 października 2019r. Wzięły w nim udział pani Dyrektor Bożena Wrona, oraz pani Ewa Sadrak. Organizatorem byli Kuratorium Oświaty w Kielcach i Targi Kielce. Kongres zainteresował wielu nauczycieli z województwa świętokrzyskiego. Sport i aktywność fizyczna młodzieży były tematem drugiego dnia. Nauczyciele wypełnili salę kongresową Targów prawie do ostatniego miejsca. Minister Sportu i Turystki Anna Krupka mówiła o potrzebie nowoczesnej bazy sportowej, Kurator Oświaty w Kielcach Kazimierz Mądzik zwrócił uwagę na konieczność poprawy funkcjonowania szkolnego sportu, gdyż według najnowszych danych województwo świętokrzyskie jest najgorsze w Polsce, jeżeli chodzi o osiągnięcia młodych sportowców.

Wśród zaproszonych prelegentów była również prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz. Mówiła o początkach Małej Ligi Piłki Ręcznej zainicjowanej przez Fundację w 2004 roku, do której powstania przyczynił się przede wszystkim fundator Fundacji Bertus Servaas, a do samej organizacji włączyli się ludzie, którzy po pierwszych rozmowach od razu poczuli klimat przyszłych rozgrywek. 16 lat doświadczeń pozwoliło pokazać, że zainteresowanie tą dyscypliną sporu w szkołach bardzo często oparte jest na wielkiej pasji nauczycieli do szczypiorniaka i dzięki temu turniej funkcjonuje już tyle lat.

Były również wykłady z dziedziny dietetyki sportowej, przeciwdziałania używkom, sportowej psychologii. Była dyskusja o przyszłości sportu dzieci i młodzieży.

Kongres edukacji przyszłości był organizowany po raz czwarty.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/kongres-edukacja-przyszlosci-w-targach-kielce/