«

»

wrz 21 2015

Wydrukuj Wpis

Kochane Pierwszaki w Pacanowie

15 września  klasa I wraz z wychowawczynią Krystyną Pituch- Wojtachnio,panią pedagog Izabelą Adamczyk oraz mamami uczestniczyła w corocznej  akcji profilaktyczno – edukacyjnej,  skierowanej do  pierwszoklasistów z całego regionu. Akcja ,,Kochane Pierwszaki” w tym roku odbyła się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.Miała na celu  zapoznanie   pierwszoklasistów z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa,promowanie działań  na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie zagrożeń i skutków  wypadków drogowych. Słoneczna pogoda sprawiła , że w Pacanowie spotkało się ponad 1200 uczniów  klas I. Przez kilka godzin  plac w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie  rozbrzmiewał muzyką, spontanicznym  śpiewem i pląsami pierwszoklasistów.

Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Marian Florczyk  z pomocą prześlicznego aniołka  poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne.W trakcie spotkania odbyły się liczne  zabawy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze.Uczniowie otrzymali  zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski, ,,Bilety do szkoły” w formie zakładki do książki przekazane przez  Wydawnictwo ,,Jedność” oraz plakaty ,,Kodeks Bezpiecznego Pierwszaka” sponsorowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Dzieci  wykonywały pamiątkowe zdjęcia z Koziołkiem Matołkiem, zwiedzały  wystawę ,,Bajkowy świat”, kino ,,Szkatułka”, spacerowały po kompleksie tematycznych ogrodów.

Dzięki życzliwości Prezesa Zarządu ,,Uzdrowiska Busko Zdrój” S.A oraz Caritas Diecezji Kieleckiej i Fundacji Vive Serce Dzieciom , dzieci skorzystały ze słodkiego  poczęstunku i zdrowej wody ,,Buskowianki”.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/kochane-pierwszaki-w-pacanowie/