«

»

gru 20 2022

Wydrukuj Wpis

Jasełka bożonarodzeniowe

,,Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony,
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony.
Wzgardzony okryty chwałą
Śmiertelny Król nad wiekami,
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami”

 

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia niezwykły czas. Zawierają w sobie wszystko to, co kochamy najbardziej – bliskość rodziny, odświętny, radosny nastrój, radość z dawania i otrzymywania. Boże Narodzenie to czas miłości, radości, dzielenia się tym wszystkim, co najlepsze w człowieku.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole panował wyjątkowy i świąteczny nastrój. Odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów kl. V, VI i VII pod opieką p. Justyny Rokity oraz p. Moniki Kwiecień. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością: sołtys Wielkiej Wsi p. Dariusz Dudek oraz radny Rady Miejskiej w Wąchocku p. Sylwester Rudzki. Piękna dekoracja, ozdoby i światełka wprowadziły widzów w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy przedstawili sceny biblijne powiązane ze współczesną polską tradycją bożonarodzeniową. Uczniowie wcielili się w postacie Maryi, Józefa, Trzech Królów, aniołów, pasterzy, diabełków, babci, dzieci, a nawet biedronki. Całość dopełniona była kolędami   i pastorałkami.

Na zakończenie występu Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adam Połeć złożył świąteczne życzenia. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Bożena Wrona, która podziękowała za przygotowanie jasełek. W imieniu przybyłych gości życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożył p. Sylwester Rudzki. Na zakończenie p. dyrektor życzyła wszystkim zebranym zdrowia, miłości, ciepła i życzliwości.

Atmosfera podczas jasełek spowodowała, że zgromadzeni poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, bliskość     i wzajemne zrozumienie.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/jaselka-bozonarodzeniowe/