«

»

mar 07 2019

Wydrukuj Wpis

Biała Szkoła- nasze narciarskie doświadczenia

Dzień 25.02.2019r. to historyczna data w dziejach Naszej Szkoły ponieważ grupa 16 uczniów pojechała na Białą Szkołę, aby doskonalić, bądź uczyć się niełatwej sztuki jaką jest jazda na nartach.

 

W poniedziałek 25.02 o godz. 9.00 wyjechaliśmy z przyszkolnego parkingu w kierunku miejscowości Małe Ciche, które miało być naszą bazą na kolejne 6 dni. Piękna pogoda sprawiła, że podróż minęła szybko i w doskonałych humorach zameldowaliśmy się w OW. „Oliwia” w Małym Cichym. Zakwaterowanie w pokojach, krótki odpoczynek, dobranie odpowiedniego sprzętu narciarskiego, oraz kolacja to główne sprawy które zajęły nam pierwsze godziny pobytu pod Tatrami. Nie zabrakło krótkiego spaceru, by poznać najbliższą okolicę oraz zobaczyć wyciąg narciarski na którym od następnego dnia mieliśmy mieć pierwsze zajęcia na śniegu.

 

Wtorek 26.02 to już typowy dzień przeznaczony na naukę. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa miała swojego instruktora, który metodycznie wprowadzał naszą młodzież w tajniki narciarstwa. Po intensywnej nauce na stoku obiad smakował jak nigdy. Po obiedzie krótki odpoczynek, a wieczorem kto miał ochotę mógł pograć w bilard, piłkarzyki lub tenis stołowy w „ośrodkowej” świetlicy.

 

Środa 27.02 to dzień wypełniony nauką jazdy na nartach, oraz odpoczynkiem. Popołudniowy spacer do sklepu w celu uzupełnienia zapasów był miłym zakończeniem wyczerpującego dnia.

 

Czwartek 28.02 zapowiadał się bardzo ciekawie. W planach mieliśmy poranną naukę jazdy na nartach, a po obiedzie wycieczkę do Zębu, która jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce. W Zębie urodzili się znani narciarze-Józef Łuszczek i Stanisław Bobak. Mieszka tutaj również mistrz świata, trzykrotny mistrz olimpijski i dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich-Kamil Stoch. Pogoda tego dnia była wyśmienita i dzięki temu z Gubałówki mogliśmy podziwiać piękno Tatr oraz panoramę Zakopanego. Do autokaru, który czekał na nas na parkingu w Zakopanym zjechaliśmy koleją linowo-terenową, co było kolejną atrakcją tego dnia.

 

Piątek 01.03 zapowiadał się równie ciekawie. Po porannym treningu narciarskim i pysznym obiedzie, wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego. Naszym celem było Muzeum Oscypka, gdzie prawdziwy Baca ciekawie opowiadał o tradycyjnych sposobach wyrabiania serów, nie tylko oscypków. Wspaniale było posłuchać ciekawych opowieści w gwarze podhalańskiej, oraz samemu zrobić i skosztować wspaniałego sera. Tradycyjnie też odwiedziliśmy Krupówki, gdzie kupiliśmy pamiątki dla swoich bliskich. Wieczorem po kolacji podsumowaliśmy cały okres naszego pobytu na Białej Szkole. PaniEwa Sadrakwręczyła każdemu uczestnikowi pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Następnie pan Bartek-właściciel ośrodka- w imieniu swoim i wszystkich naszych instruktorów przekazał  Uczniom piękne medale za zaangażowanie i duże postępy poczynione na stoku narciarskim.

Późny wieczór upłynął nam na pakowaniu się w drogę powrotną. Rano czekała nas wczesna pobudka.

 

Sobota 02.03 to  pobudka o 6.30. Następnie śniadanie, a po śniadaniu pakowanie bagażu do autokaru. Jeszcze tylko pożegnanie z gospodarzami obiektu, oraz ostatnie spojrzenie na piękne Tatry i wyruszamy w drogę powrotną do stęsknionych rodziców. O godz. 15.00 zameldowaliśmy się w Wielkiej Wsi gdzie czekali już na nas nasi najbliżsi.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczestniczącym w wyjeździe razem z nami za pomoc, dobre słowo i miłe towarzystwo na Białej Szkole w Małym Cichym.

To było fajne doświadczenie- zdecydowana większość z nas złapała bakcyla nart :-)  

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/biala-szkola-nasze-narciarskie-doswiadczenia/