«

»

lis 08 2022

Wydrukuj Wpis

Aby lekcja nie była nudna… czyli o wykorzystaniu nowych technologii i aplikacji

Jak połączyć zajęcia rewalidacyjne oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań patriotycznych? Warto w tym celu wykorzystać nowe technologie i aplikacje, które pomagają w przygotowaniu atrakcyjnych animacji.

Wykorzystując bezpłatną aplikację webową sketch.metademolab, uczennica klasy IV pod opieką rewalidatorki p. Kingi Barszcz przygotowała tańczące flagi, które wcześniej należało narysować,a potem sfotografować przy użyciu profesjonalnego aparatu fotograficznego z #laboratoriaprzyszlosci. Do stworzonej animacji, Kasia nagrała narrację. Nagraliśmy ją w aplikacji Vocaroo, całość zmontowano w Canvie. Powstały filmik został zgłoszony w ogólnopolskim konkursie artystycznym „Jestem Dumny! Jestem Polakiem!”. Trzymamy kciuki za Naszą uczennicę!

Była to okazja do utrwalani symboli narodowych, ale także przypomnienie ich znaczenia. Rozmawialiśmy także o takich postawach jak patriotyzm, który polega również na tym, by szanować polskie symbole, ale także by pamiętać np. o wywieszaniu w tracie państwowych świąt flag.

Była to lekcja otwarta, w której udział wzięła pani dyrektor Bożena Wrona oraz nauczyciele: Iwona Sikora, Anna Śliwa, Marlena Derlatka, a jej celem była współpraca pomiędzy nauczycielami, wymiana osobistych doświadczeń i forma wzbogacenia warsztatu metodycznego.

 

Link do pracy: https://www.canva.com/design/DAFRZaacHg8/esxBZ0W0VFI2BD4nBqvhdQ/watch?utm_content=DAFRZaacHg8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/aby-lekcja-nie-byla-nudna-czyli-o-wykorzystaniu-nowych-technologii-i-aplikacji/