«

»

cze 05 2019

Wydrukuj Wpis

Puchar Sołtysa Wielkiej Wsi obroniony!!!

Naszym podwójnym zwycięstwem zakończył się XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Wielkiej Wsi.

Tradycyjna od wielu lat impreza sportowa w okolicy 1 czerwca dla uczniów szkół z terenu Gminy Wąchock zapoczątkowana przez ś.p. Ryszarda Szlęzaka w tym roku odbyła się po raz piętnasty. Od wielu lat tradycję podtrzymuje urzędujący Sołtys Wielkiej Wsi Dariusz Dudek. Otwierając- życzył wszystkim sportowej gry i pozytywnych emocji.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne zmusiły  nas do przeniesienia rozgrywek na halę sportową, a imprezy towarzyszące- gry i zabawy dla najmłodszych odbyły się na górnym holu szkoły.

W Turnieju wystąpiły 4 drużyny- ZPO Wąchock, pod nieobecność SP Parszów- gościnnie SP Majków, oraz dwie nasze drużyny – SP Wielka Wieś 1 i SP Wielka Wieś 2. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” i w końcowej klasyfikacji po podliczenia punktów z kompletem zwycięstw SPWW 1 zajęła I miejsce-  zdobywając 14 bramek nie straciła ani jednej. Na miejscu drugim zameldowała się nasza młodsza drużyna robiąc kibicom bardzo miłą niespodziankę- przegrali oni tylko swój mecz ze „starszymi”, miejsce III wywalczyła drużyna ZPO Wąchock, a miejsce IV goście- SP Majków. Drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Sołtysa Wielkiej Wsi Dariusza Dudka.

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Herman ufundowała puchary dla „króla strzelców”- został nim Olaf Szumielewicz z Wielkiej Wsi zdobywając 9 bramek, „najlepszego bramkarza”- Macieja Miernika z Wielkiej Wsi- który w turnieju nie wpuścił przeciwnikom nawet jednej bramki, oraz „najlepszego zawodnika”- wybrano nim Mateusza Życińskiego z ZPO Wąchock.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Marek Kuźdub, Maciej Miernik, Gracjan Śmiecikowski, Olaf Szumielewicz, Jędrzej Grzegórski, Krzysztof Połeć

Nasza druga drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Nowak, Filip Kowalski, Paweł Mąka, Damian Karykowski, Kamil Kubik, Jasiek Borowiec i Bartek Wrona.

To podwójne zwycięstwa przypieczętowało naszą dominację w Gminie- a rewanż.. na XVI Turnieju- czyli za rok ;-)

Na zakończenie była też kiełbaska z grilla i to dla każdego uczestnika imprezy- zarówno sportowca, jak i kibica

Serdecznie dziękujemy panu Sołtysowi Dariuszowi Dudkowi za super imprezę, ale również za pysznego grilla, bo wróciliśmy do domu zadowoleni z sukcesu i najedzeni :-)

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/puchar-soltysa-wielkiej-wsi-obroniony/