«

»

lut 13 2021

Wydrukuj Wpis

Pogadanka z policją dla młodszych uczniów naszej szkoły

Tuż przed walentynkami, 12 lutego 2020 roku uczniowie klas I-III, zerówki i przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Policjanci odwiedzili naszą szkołę osobiście, jednak z dziećmi rozmawiali za pomocą platformy Teams z innej sali, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Najmłodsi mieli okazję poznać, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego strój, a nieco starsi dowiedzieć się, jak bezpiecznie uprawia się sporty zimowe i porusza się w ruchu drogowym. Policjanci zaprosili uczniów w wieku 5-16 lat do udziału w konkursie, którego szczegóły znajdziemy na www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku :

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

 

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

 

  1. kategoria I – wiek: 5-10 lat,
  2. kategoria II – wiek: 11-16 lat.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

 

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Życzymy powodzenia!


:

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/pogadanka-z-policja-dl-mlodszych-uczniow-naszej-szkoly/