«

»

sty 12 2020

Wydrukuj Wpis

Akcja charytatywna ,,Góra Grosza” – konkurs o tytuł Złotego Mistrza Góry Grosza

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły zbierali drobne monety na rzecz potrzebujących dzieci wychowujących się w domach dziecka i rodzinach zastępczych, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji XX edycji ,,Góry Grosza”.

gora-grosza

Poza wspólnym celem, poszczególne klasy walczyły o tytuł Złotego Mistrza Góry Grosza. Trafił on do klasy V, która oddała najcięższą puszkę z pieniędzmi. Ich skarbonka ważyła 14 kg. Na drugim miejscu uplasowała się klasa III z prawie 11 kg, a na trzecim miejscu klasa IV z puszką o wadze prawie 9 kg. Rywalizacja była zacięta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest waga wszystkich zebranych w szkole monet – prawie 59 kg!

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przed nimi jeszcze policzenie zebranych monet, zapakowanie ich zgodnie z instrukcją oraz odniesienie na Pocztę Polską celem wysłania do patrona akcji ,,Towarzystwa Nasz Dom”.

Zbiórka pieniędzy pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież rozwijają się i planują swoją przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie. Wasze grosze nie tylko wspierają talenty i zainteresowania podopiecznych z całej Polski, ale też umożliwiają prowadzenie trzech specjalistycznych Ośrodków – ,, Port”, gdzie dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc.

Ogromne podziękowania za zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik.

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/akcja-charytatywna-gora-grosza-konkurs-o-tytul-zlotego-mistrza-gory-grosza/