«

»

lis 14 2012

Wydrukuj Wpis

Zerówka z Wąchocka Mistrzem Gminy.

Zerówkowe Mistrzostwa Gminy Wąchock odbyły się pod hasłem „Gramy Fair Play”. Zwyciężyła drużyna z Wąchocka, dwa równorzędne II miejsca zajęli Parszów i Wielka Wieś.

Już od rana hala sportowa w Wielkiej Wsi pełna była małych sportowców, ich rodziców, oraz sympatyków. Organizatorem imprezy był Ludowo Uczniowski Klub Sportowy PARTYZANT, oraz Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi, a zaszczycili ją swoją obecnością: Sołtys Wielkiej Wsi Dariusz Dudek, Przewodniczący Rady Gminy Sylwester Rudzki i Dyrektor Szkoły Bożena Wrona. Gościliśmy też policjantów z Komendy Powiatowej Policji, byli to: Grzegorz Wosiek, Janusz Kowalewski i Sebastian Śpiewak. Aspirant Janusz Kowalewski mówił o bezpieczeństwie, ale również przekazał na ręce p. Ewy Sadrak 3 zestawy do zabaw rekreacyjnych, życząc zawsze gry fair play.

Zmagania sportowe zerówkowiczów obserwowało duże grono kibiców, a doping dochodzący z hali słyszany był daleko. Drużyny zmagały się z różnymi konkurencjami m.in. trzeba było szybko biegać, rzucać i łapać piłkę, przenosić różne piłki z miejsca na miejsce. Był również konkurs plastyczny, który polegał na zaprojektowaniu ciekawego stroju sportowego. Fantazja uczestników konkursu była tu jedyną barierą, a prace wyszły bardzo atrakcyjnie, co możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii. Każda z konkurencji była punktowana i skrupulatnie zapisywana na tablicy. Po podsumowaniu wszystkich wyników uzyskanych przez drużyny okazało się, że mamy dwa równorzędne II miejsca. Organizatorzy zdecydowali, że nie będzie dogrywki, ponieważ w tych sportowych zmaganiach nie ma przegranych i tak turniej się zakończył. Ewa Sadrak podsumowując zawody i ogłaszając wyniki powiedziała, że Zerówkowe Mistrzostwa Gminy Wąchock to pierwszy krok w sportowych zmaganiach dla jej  uczestników i życzy wszystkim, aby systematycznie ćwiczyli, tak, by w przyszłości być również reprezentantem swojej szkoły.

Drużyny otrzymały z rąk Przewodniczącego Rady Sylwestra Rudzkiego puchary Burmistrza Wąchocka i okolicznościowe dyplomy, każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek i ciepłą herbatkę. Był czas dla całej rzeszy fotoreporterów i mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Były również podziękowania opiekunów przybyłych drużyn za tak udaną i sympatyczną imprezę. A organizatorzy ciesząc się z sukcesu mają nadzieję, że w przyszłym roku kolejna edycja Zerówkowych Mistrzostw Gminy. Nasza wspaniała drużyna, która wywalczyła II miejsce pod okiem pani Iwony Sikory wystąpiła w składzie: Bartoszewska Magdalena, Błąd Mikołaj, Czarnecki Bartosz, Czarnecki Kacper, Łasek Aleksandra, Połeć Oliwia, Rurarz Amelia, Szpankowska Maja, Śmiecikowski Patryk, Wiśnios Klaudia, Wrona Bartosz.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/zerowkowym-mistrzem-gminy-wachock-zostal-oddzial-0-z-wachocka/