»

cze 17 2013

Wydrukuj Wpis

Zakończenie Wąchockiej Sportowej Ligi Szkół Podstawowych

14 czerwca 2013r punktualnie o godzinie 12 zakończyliśmy trwający od marca projekt Wąchocka Sportowa Liga Szkół Podstwowych, który LUKS PARTYZANT realizował w ramach Świętokrzyskiej Akademii Sportu. W ramach projektu odbyło się 6 turniejów sportowych, które punktowane były do klasyfikacji generalnej. W każdym z turniejów przyznawane były dyplomy i puchary za I, II i III miejsce. W ramach projektu szkoła wzbogaciła się również o sprzęt sportowy na kwotę 1624.00PLN. Podsumowując realizację projektu Zarząd LUKS PARTYZANT cieszy się ze współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa świętokrzyskiego, ponieważ pozwoliło nam to na zagospodarowanie czasu wolnego uczniów z terenu Gminy Wąchock, spędzenia go w sposób  aktywny i czynny, a to niewątpliwie sprzyja aspektom zdrowotnym-  wszystkie organizowane turniej toczyły się w soboty.

W organizowanych imprezach sportowych wzięło udział  72 uczniów z terenu Gminy- każdy z nich reprezentował swoją placówkę kilkakrotnie- co ogólnie daje liczbę 133 startujących.

Nasza Reprezentacja 5-cio krotnie zwyciężała i raz zajęła III miejsce- co zapewniło nam z sumą 16 punktów I miejsce w klasyfikacji generalnej. Reprezentacja Parszowa 1 raz zwyciężyła i 5 razy zajęła II miejsce co z sumą 13 punktów w klasyfikacji dało im II miejsce, Reprezentacja Wąchocka raz zajęła II miejsce i 5-cio krotnie III- co z 7 punktami dało im III miejsce w klasyfikacji generalnej.

W podsumowaniu Wąchockiej Sportowej Ligi Szkół Podstwowych, rozdaniu dla każdego z uczestników pamiątkowych dyplomów Świętokrzyskiej Akademii Sportu podpisanych przez Marszałka woj. świętokrzyskiego Adama Jarubasa, oraz pucharów i nagród dla szkół- sprzętu sportowego uczestniczył przedstwiciel Urzędu Marszałkowskiego pan K. Bałchanowski, który uroczyście zakończył i podsumował nasz projekt.