«

»

mar 10 2013

Wydrukuj Wpis

Wielkie pieczenie babeczek !

Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne o czym przekonali się uczniowie klasy I biorąc udział w Programie o nazwie „Warsztaty kulinarne – pieczemy babeczki  - II edycja” którego organizatorem jest spółka Rieber Foods S.A. Celem Programu jest rozpowszechnienie produktów marki Delecta szczególnie wśród najmłodszych oraz ich rodziców.

Warsztaty rozpoczęły się od odczytaniu listu  skierowanego do uczniów klasy I i wniesieniu tajemniczej paczki przez jednego z rodziców. Po rozpakowaniu jej uczniowie rozpoczęli przygotowania do pracy: mycie rąk,  zakładanie fartuszków i zapoznania się z produktami Delecty.  W grupach z niewielką pomocą pani dyrektor szkoły Bożeny Wrony, wychowawczyni Bożeny Głowacz i rodziców dzieci : mieszały składniki, nakładały ciasto do papierowych foremek, nadziewały budyniem i dżemem jagodowym , posypywały kawałkami czekolady. Surowe babeczki bardzo szybko znikały w piekarniku.  Podczas wesołej kulinarnej przygody pierwszoklasiści odkryli że skorupka  jajka jest bardzo ale to bardzo krucha a olej jest śliski. Gdy babeczki się piekły dzieci przygotowały stół do degustacji wypieków.

Nadszedł czas na słodki poczęstunek na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci były z siebie dumne. Babeczki znikały w oka mgnieniu, pozostały tylko …………okruszki.

Pyszna zabawa, walory edukacyjne i kulinarne to doskonały pomysł na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem do czego zachęcam wszystkich rodziców. Zapraszam do zapoznanie się z serwisem www.delecta.pl gdzie znajduje się strefa dziecka z grami, przepisami i zabawami dla dzieci – wychowawczyni klasy I.

Spotkanie z firmą Rieber Foods Polska S.A. to świetna  pouczająca zabawa za która serdecznie DZIĘKUJEMY!

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/wielkie-pieczenie-babeczek/