»

wrz 17 2021

Wydrukuj Wpis

Światowy Dzień „FAIR PLAY”

„Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie”- powiedział Jeno Kamutii, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.
     Te wartości starali się zastosować uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi, którzy uczestniczyli w Światowym Dniu Fair Play. Impreza sportowa, która miała charakter biegu przełajowego odbyła się w dniu 09.09.2021r. i zgromadziła 31 uczestników, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Grupa młodsza-klasy IV-VI, pobiegła na dystansie 600 m. Zwycięzcą w tej kategorii wiekowej okazał się Adam Połeć z kl.V, drugie miejsce zajęła Amelia Śmiecikowska z kl.V, na trzecim stopniu podium uplasował się Oskar Ciepielewski z kl.IV.
    W grupie starszej, która pobiegła na dystansie 1000m zwyciężyła Amelia Wojtan z kl.VII, II miejsce wywalczył Bartosz Czarnecki z kl.VIII, trzeci w  tej grupie wiekowej był Jakub Karykowski z kl.VII.
     Uczestników imprezy do  sportowej walki mocno zagrzewały klasy młodsze, które żywiołowym dopingiem pomagały w uzyskaniu jak najlepszych wyników.
     ”Wierzę, że sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Idea Biegu Fair Play nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi”- tymi słowami podsumowała zawody Pani Dyrektor Bożena Wrona. Następnie pogratulowała wszystkim uczestnikom imprezy oraz  wręczyła pamiątkowe dyplomy zwycięzcom.
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom oraz nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.