«

»

sty 15 2020

Wydrukuj Wpis

Spektakl profilaktyczny „Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka”

Dnia 15 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z przedstawieniem pt.”Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka”. Białostocka grupa teatralna wystąpiła przed przedszkolakami, zerówką oraz klasami I-V.

„Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka” to spektakl, który zaprasza młodego widza w podróż po piaszczystych drogach i miejskich ulicach, w której przewodnikiem jest tytułowy Tygrysek Beniamin. Bajka łączy w sobie świat fantazji i świat rzeczywisty. Zwraca uwagę na odpowiednie i przemyślane zachowanie w domu, w szkole, w przedszkolu, dbałość o porządek i kulturę. Dzieci zapoznają się z budową ulicy, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Sztuka naucza ostrożności wobec nieznanych ludzi i sytuacji,pokazuje odpowiednie postawy i zachowania pomagające ustrzec się niebezpieczeństw. Wiedza szczególnie warta przypomnieniu w okresie ferii zimowych, kiedy uczniowie częściej narażeni są na tego typu zagrożenia.

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/spektakl-profilaktyczny-egzamin-z-bezpieczenstwa-tygryska-beniaminka/