»

gru 17 2012

Wydrukuj Wpis

Siatkarski sukces naszych dziewcząt

Szkolna Reprezentacja Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt walczyła w piątek 14 grudnia w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa KS Czwórka w Starachowicach i  poradziła sobie w tej sportowej rywalizacji doskonale. Dziewczęta zdobyły drugie miejsce i wróciły do domu z dyplomem, pucharem, oraz wywalczoną nagrodą- piłką.

W turnieju startowało 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. W naszej grupie były szkoły: SP 10 Starachowice, SP Wzdół Rządowy, oraz my. W gr. II- SP 13 Starachowice, SP 6 Starachowice, oraz SP Parszów. W grupach walczyliśmy „każdy z każdym”. Pierwsze spotkanie z SP 10 Starachowice nie przysporzyło nam zbyt wielu kłopotów, ale też przeciwniczki kompletnie nas uśpiły :-) W sumie nie stanowiły dla nas przeszkody i wygrałyśmy gładko 2:0 (25:8, 25:6), drugi mecz z SP Wzdół Rządowy był już meczem zaciętym i trudnym. Przeciwniczki sprawiały sporo problemów, bo i też umiejętności miały bardzo duże. Pierwszy set przegrałyśmy do 22, wtedy pani Ewa powiedziała, że jeśli chcemy grać dalej to chyba najwyższy czas wziąć się w garść- tak też się stało, a my wygrałyśmy dwa następne sety 25:15 i 15:9. Po tym meczu byłyśmy na pierwszym miejscu w grupie, co oznaczało, że spotkamy się z drugą drużyną gr II- był to Parszów. Nie miało znaczenia, że to koleżanki i że razem przyjechaliśmy do Starachowic- wygrałyśmy 2:0. Została już tylko walka o najwyższą lokatę. SP 13- to był nasz przeciwnik na tym etapie rozgrywek- to zespół bardzo ambitny i wykorzystujący swoje umiejętności w trakcie gry. Pierwszy set wygrałyśmy 25:15- to była całkiem nie zła zapowiedź końcówki, ale niestety brakło nam odporności. W drugim secie bardzo męczyłyśmy się z przeciwnikiem, a w końcowym efekcie przegrałyśmy 23:25. Był czas na tibreak. To duży stres dla zawodników. Set jest krótki, każdy punkt jest na wagę złota (lub srebra). Nasz niestety był na wagę srebra. Przegrałyśmy 11:15.

II miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa KS Czwórka to nasz kolejny sportowy sukces! Rozegrałyśmy doskonałe spotkania, pokonując kolejne szczeble sportowej rywalizacji. Wracając do szkoły z pucharem i nową piłką czułyśmy, że jesteśmy częścią sportowej historii naszej szkoły;-)

Szkolna Reprezentacja Dziewcząt Mini Piłki Siatkowej grająca pod okiem Ewy Sadrak to: Magda Surdy (k), Paulina Przygoda, Monika Płusa i Julia Dulęba.

GRATULACJE!!!

Nasze dziewczęta w tym turnieju zaprezentowały nowe reprezentacyjne stroje siatkarskie zakupione z funduszy pozyskanych przez LUKS PARTYZANT w drodze konkursu ze środków Gminy Wąchock.