«

»

lis 25 2019

Wydrukuj Wpis

Pomagamy 8-letniemu Kubie: zbiórka plastikowych nakrętek po napojach!

Zrób dla innych coś dobrego i zbieraj nakrętki.

Od 25 listopada 2019 roku rusza w naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli do włączenia się w recyklingową akcję społeczną kierowaną, by pomóc 8-letniemu Kubie.

Cześć! Jestem Kuba

      Mam 8 lat i urodziłem się z rzadką chorobą genetyczną, na którą nie ma lekarstwa. Tylko kompleksowa rehabilitacja jest w stanie poprawić mój stan zdrowia. Zajęcia, wizyty lekarskie i pomoce dydaktyczne są bardzo kosztowne, dlatego proszę Was o pomoc. Nie wyrzucajcie plastikowych zakrętek po napojach, zostawcie je w tym pudełku. Całkowity koszt z ich sprzedaży pomoże sfinansowań moją rehabilitację.

Co zrobić by pomóc? Plastikowe nakrętki – od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów – są w każdym domu. Wystarczy przynieść je do szkoły, zostawić w wyznaczonym miejscu (pudełko do zbierania zakrętek znajduje się na parterze, nieopodal drzwi wyjściowych, umieszczone jest na nim zdjęcie Kuby).

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób. Włącz się i TY!

 

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/pomagamy-8-letniemu-kubie-zbiorka-plastikowych-nakretek-po-napojach/