«

»

cze 23 2013

Wydrukuj Wpis

Podsumowanie tygodniowej akcji Samorządu Uczniowskiego ,,Nasza Bezpieczna Szkoła”

Przez ostatni tydzień uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Samorządu Uczniowskiego ”Nasza Bezpieczna Szkoła”. Akcję rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa przygotowaną dla klas I-VI. Po zapoznaniu się z realizowanymi zagadnieniami akcji, uczniowie przystąpili do działania. Przez cały tydzień, uczniowie uczyli się sprawnego ustawiania po dzwonku w parach przy drzwiach sal i cichego wejścia do sal lekcyjnych. Ponadto, przygotowali znaki promujące ciszę, zakazujące hałasowania oraz biegania podczas przerw, które zawiesili na korytarzach. Uczniowie wykonali plakaty na temat ,,Naszej Bezpiecznej Szkoły” oraz dokonali wyboru ,,Klasowych Strażników Bezpieczeństwa”. Na dolnym korytarzu szkolnym umieszczona została skrzynka zaufania, do której można było wrzucić liścik dzieląc się ważną informacją na temat bezpieczeństwa.

20 czerwca, podczas apelu szkolnego, dokonano podsumowania uczniów, a także nagrodzono ich wysiłek w promowaniu bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie klas I – VI, otrzymali imienne mini dyplomy za udział w akcji. Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych uczniów i klas, którzy dostali dodatkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody za szczególne zaangażowanie w akcję.

Klasowi Strażnicy Bezpieczeństwa:

Jędrzej Grzegórski – kl.I,

Oliwia Drelatka – kl. II,

Julia Adamczyk – kl. III,

Patryk Borkowski – kl. IV,

Klaudia Pająk – kl. V,

Paulina Przygoda – kl. VI.

Klasa, której uczniowie najmniej hałasują na przerwach – kl. IV,

Klasa, której uczniowie najmniej biegają na przerwach – kl. V,

Klasa, która najpiękniej ustawia się po dzwonku przed salą i najsprawniej do niej wchodzi – kl. III,

Uczeń, który przygotował najpiękniejszy znak promujący ciszę i zakazujący hałasowania – Marika Szlęzak (kl. IV),

Uczeń, który przygotował najpiękniejszy znak zakazujący biegania podczas przerw na korytarzach – Piotr Nowak (kl. I).

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/podsumowanie-tygodniowej-akcji-samorzadu-uczniowskiego-nasza-bezpieczna-szkola/