«

»

lis 05 2012

Wydrukuj Wpis

Pasowanie na ucznia

Pasowania nadszedł czas.

Będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy.

Pilnie  świat poznawać.

Dobry przykład innym dawać. 

Być pomocnym w domu, w szkole.

I wypełniać ucznia rolę.

Dnia 5 listopada 2012r przy udziale znakomitych gości: przyjaciół z USA Alvina Bodziocha, oraz jego przyjaciela Johna, Radnych Wielkiej Wsi i Węglowa: Sylwestra Rudzkiego, Edwarda Lipca, Konrada Wojtachnio, oraz Ireny Szlęzak, sołtysa Wielkiej Wsi Dariusza Dudka, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: Grzegorza Wośka, Janusza Kowalewskiego, Sebastiana Śpiewaka, oraz licznie zgromadzonych rodziców, a także przy udziale społeczności szkolnej, uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Głowacz, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły.

Nie było to łatwe zadanie, bowiem kandydaci na uczniów musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. W magicznej oprawie w obecności Wielkiego Maga i dwóch Świętokrzyskich Czarownic realizowali narzucone im próby. M. in. rozpoznawali pracowników szkoły, udowadniali, że są prawdziwymi Polakami i kochają swój kraj, recytowali i śpiewali, wykonywali próby sprawnościowe, a także potwierdzili, że potrafią zachować się  w szkole i bezpiecznie poruszać się po drogach. Po zrealizowaniu wszystkich zadań, społeczność szkolna jednogłośnie zdecydowała, że kandydaci egzamin na uczniów zdali śpiewająco, a ich  życie w szkole zapowiada się obiecująco. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Bożena Wrona, legitymacje szkolne wręczył Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wąchock Sylwester Rudzki. Uczniowie otrzymali również szkolne tarcze z rąk pani Małgorzaty Balasińskiej  reprezentującej pana Zdzisława Rachtana „Halnego”

Po tej oficjalnej i bardzo uroczystej części przyszedł czas na upominki dla świeżo upieczonych uczniów szkoły. Rada Rodziców ufundowała zestawy z przyborami szkolnymi, rodzice klasy I- słodkie rożki, Radni i Sołtys Wielkiej Wsi wykwintne czekolady.

Bardzo praktyczny i niezwykle przydatny prezent pierwszoklasiści otrzymali z rąk przedstawicieli KPP w Starachowicach. Były to maskotki- pancerniki, które mają przypominać uczniom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Pierwszoklasiści otrzymali również pakiety edukacyjne „Droga i ja”. Te pomoce pozwolą uczniom w sposób przyjazny utrwalić zasady ruchu drogowego, co jest tak ważne dla ich bezpieczeństwa.

Potem nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Każdy z zaproszonych miał okazję spróbować okazjonalnie przygotowanego przepysznego tortu.

W gronie uczniów oficjalnie przyjętych do społeczności szkolnej znaleźli się: Borowiec Jan, Cioroch Łukasz, Grzegórski Jędrzej, Karykowski Damian, Kuźdub Agata, Ledwójcik Aleksandra, Lipiec Agnieszka, Mąka Paweł, Nowak Piotr, Połeć Krzysztof, Rozwadowska Olga, Szczepańczyk Maciej, Szumielewicz Olaf. Wychowawczyni p. Bożena Głowacz.

Ta szkolna uroczystość była dla pierwszaków  i ich rodziców nie lada przeżyciem. Mając nadzieję że na uczniowskiej drodze spotkają jak najmniej przeszkód, życzymy im wszystkim POWODZENIA!

 

.

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/pierwszaki-slubowaly/