«

»

lut 11 2021

Wydrukuj Wpis

Europejski Dzień Numeru 112

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważne jest bezpieczeństwo.

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej. Z tej okazji Świętokrzyski Urząd Wojewódzki wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach przygotowały akcję edukacyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Dlatego dziś w ramach wychowania fizycznego w klasach IV-VIII odbyły się takie zajęcia,  Była pogadanka, prezentacja, oraz trening praktyczny polegający na konkretnych działaniach- w rolę operatora numeru 112 wcieliła się pani Ewa Sadrak. Zajęcia odbyły się online- co w tym konkretnym przypadku było akurat sporą pomocą.

Ze wszystkimi zgłoszeniami poradziliśmy sobie bardzo dobrze, mamy nadzieję, że gdyby przyszło nam użyć nabytych umiejętności poradzilibyśmy sobie i wiedzielibyśmy jak zareagować.

Pamiętajcie nr ratunkowy to 112

Dzwonicie tylko w nagłych wypadkach jeśli występuje zagrożenie życia, zdrowia, mienia, środowiska, oraz bezpieczeństwa publicznego. To jeden numer dla policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, a operator mówi w co najmniej dwóch językach. Numer 112 jest bezpłatny i zadzwonienie jest możliwe nawet bez karty SIM w telefonie.

Dzwoniąc pod 112

dokładnie podaj miejsce zdarzenia- miejscowość, adres,

powiedz co się stało i dokładnie wykonuj polecenia operatora,

podaj stan poszkodowanych,

podaj swoje dane- imię, nazwisko i nr telefonu

NIE ROZŁĄCZAJ SIĘ PÓKI NIE USŁYSZYSZ W SŁUCHAWCE „przyjąłem zgłoszenie- wysyłam odpowiednie 

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/europejski-dzien-numeru-112/