«

»

kwi 22 2021

Wydrukuj Wpis

Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy w dniach 22-25 kwietnia, w ramach zdalnego nauczania, również na wielu płaszczyznach.

Była okazja do spaceru po najbliższej okolicy i zadbania o lepszą ocenę zachowania, warunek – zabranie ze sobą worka, reklamówki, wiaderka – czegokolwiek, w co będzie można  zabrać odpady napotkane na swojej drodze. Uczniowie klasy I, IV i VI aktywnie włączyli się do akcji likwidując dzikie wysypiska śmieci. Chętni, którzy wzięli udział w naszej inicjatywie, mogli dołączyć  do ogólnopolskiej akcji „Z workiem na spacer” i dodawać zdjęcia ze swoich działań z opisem #zworkiemnaspacer.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyrazić troskę o Naszą planetę plastycznie.Na wyjątkowe brawa zasługują uczniowie klas I-III, którzy przesłali największą ilość zdjęć swoich prac. Starsi uczniowie na lekcjach plastyki tworzyli plakaty pt.” Ziemia-mój dom”, a na technice zaskakiwali pomysłowością dając nieprzydatnym rzeczom drugie życie.

  • Pamiętajcie! Mimo tego, że organizujemy Dzień Ziemi, wyjście z workiem na spacer jest możliwe zawsze!
  • Weźmy sprawy w swoje ręce, bo nie ma drugiej Ziemi, która jest naszym wspólnym domem.

 

Ewa Połeć

Bożena Głowacz

Krystyna Pituch-Wojtachnio

Iwona Sikora

o. Zachariasz

Piotr Hamera

Kinga Barszcz

 

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/dzien-ziemi-w-naszej-szkole-2/