«

»

paź 14 2021

Wydrukuj Wpis

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

W naszej szkole Dzień Nauczyciela świętowano w tym roku 13 października. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.

Na początku rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski ,,Portret Nauczyciela”. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności plastyczne poprzez wykonanie portretu przedstawiającego wizerunek nauczyciela. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Prace uczniów oceniono w dwóch kategoriach. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

 

Kategoria I – odział przedszkolny oraz kl. I-III

I miejsce – Filip Błach kl. 0

II miejsce – Zuzanna Szlęzak kl. I

III miejsce – Lena Kozieł kl. I

 

Kategoria II – kl. IV-VIII

I miejsce – Julia Gawlik kl. V

II miejsce – Lena Kowalik kl. VII

III miejsce – Iga Sabatowska kl. IV

 

Uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli niespodziankę, którą było zaproszenie do obejrzenia nakręconego przez nich filmiku. Uczniowie wypowiadali się w nim m.in. jak postrzegają zawód nauczyciela, opowiadali o obowiązkach nauczyciela oraz opisywali jego ubiór.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta oraz odczytali przygotowane przez siebie wierszyki o każdym nauczycielu.

Dyrektor szkoły, p. Bożena Wrona skierowała do nauczycieli i pracowników obsługi okolicznościowe przemówienie, słowa podziękowań i życzeń, a osobom wyróżniającym się wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy. W tym roku Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymało 7 nauczycieli: p. Kinga Barszcz, p. Monika Kwiecień, p. Małgorzata Miernik, p. Beata Lipiec, p. Iwona Sikora, p. Beata Sikorska i o. Zachariasz, a także 4 pracowników niepedagogicznych: p. Izabela Bilska, p. Marlena Derlatka, p. Tadeusz Głowacz oraz p. Weronika Nowak.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, cierpliwości i wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów. Dziękujemy za pracę i trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

 

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/dzien-edukacji-narodowej/