«

»

maj 23 2018

Wydrukuj Wpis

Dziecięca piłka ręczna klasa IV

Szkoły z powiatów ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego spotkały się w Kunowie na turnieju podsumowującym projekt prowadzony przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach pod nazwą Dziecięca Piłka Ręczna klas IV”

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszej szkolnej Reprezentacji. Uczniowie cały rok przygotowywali się do tego wydarzenie zarówno na zajęciach wychowanie fizycznego pod okiem pana Piotra Hamery, jak również na zajęciach SKS z panią Ewą Sadrak.

Było ciężko! Obca wielka hala, a występy sportowe poza szkołą były zdecydowanie naszym debiutem. Podział na grupy sprawił, że mieliśmy przed sobą dwa mocne mecze  z prawdziwymi emocjami. Z grupy dzięki walce udało się nam wyjść z drugiego miejsca. Oznaczało to, że do domu jeszcze nie jedziemy i prawdziwe emocje tak naprawdę się rozpoczną.

W pierwszym meczu finałowym przegraliśmy starcie z gospodarzami- Szkołą Podstawową w Kunowie i tak oto wiedzieliśmy, że czeka nas walka o miejsce III. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie. Pani Ewa powiedziała… „dziś nie są wam już do niczego potrzebne siły! Zagrajcie całą mocą i nawet jeśli przegracie- będziecie mieli satysfakcje, że zrobiliście wszystko…”

Tak się stało- daliśmy z siebie wszystko! i spotkanie z drużyną z Bodzechowa zakończyło się wynikiem 6:2 dla nas, a to oznaczało III MIEJSCE W TURNIEJU!!!- brawo my!!

Pierwsza- Kunów i druga- Sarnówek- drużyna były poza naszym zasięgiem …w tym roku oczywiście, bo nie składamy broni, a raczej rąk i nóg ;-) Znamy smak porażki, ale również dowiedzieliśmy się, co czują zawodnicy, którzy zwyciężają- a to super uczucie!!

Wiemy, że musimy sporo i systematycznie pracować, aby osiągać sukcesy- NIEMOŻLIWE?- NIE ISTNIEJE!!

Fajnym doświadczeniem była też prezentacja przed całą szkołą, w tym przed starszymi kolegami, którzy dużo więcej wiedzą na temat piłki ręcznej. Raz jeszcze poczuliśmy smak zwycięstwa otrzymując na forum dyplomy od organizatorów, oraz bardzo przydatne gadżety ufundowane przez p. Iwonę Ćwikłę.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy za wodę i słodki poczęstunek w czasie zawodów, oraz za super- mega- duże i smaczne pizze w drodze powrotnej do domu mamie naszej Kapitan Oli- Iwonie Ćwikła.

Dziękujemy również za transport na zawody  p Iwonie Ćwikła, p. Katarzynie Baranowskiej, p. Marcinowi Błąd- bez rodziców nie byłoby tych sukcesów ;-)

Ktoś powiedziałby eee III miejsce… dla nas to ogromny sukces- pracowaliśmy ciężko i z wielką nadzieją na sukces- JEST! cieszymy się i jesteśmy dodatkowo zmotywowani- ;-)

Ze sportowym pozdrowieniem ;-)

Reprezentacja wystąpiła w składzie:

Ola Łasek, Paweł Płusa, Kacper Mendak, Wiktoria Bukowska, Bartek Czarnecki, Kacper Czarnecki, Przemek Płusa, Ewa Baranowska, Mikołaj Błąd, Nikola Kozieł, Bartek Wosiek.

Permalink do tego artykułu: https://www.spwielkawies.eu/sp/dziecieca-pilka-reczna-klasa-iv/