«

»

cze 12 2022

Wydrukuj Wpis

Zielona Szkoła – Stegna – dzień piąty

W prognozach zapowiadali różnie, ale nam się udaje. Poranek jest słoneczny. Dzisiaj wyjazd do Redy, na baseny. Śniadanie, zabieramy prowiant i sprawdzamy, czy mamy stroje kąpielowe. Wyjeżdżamy.

Aquapark Reda to bogaty w różnorodne atrakcje kompleks wodny, w którym każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy wolisz odpoczywać, czy szaleć w wodzie do upadłego – tu znajdziesz coś, co na pewno przypadnie ci do gustu. W Aquaparku Reda dostępne są następujące strefy. W Zatoce Piratów świetnie bawią się najmłodsi. Do ich dyspozycji jest okręt piracki ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i mnóstwem zabawek. Kolejnym miejscem jest Zielona Wioska, gdzie znajduje się ogród, plaża z drobnym piaskiem oraz namioty wzorowane na indiańskich tipi (można w nich spędzić noc).  W strefie Rodzinnej znajduje się zjeżdżalnia o długości 48 metrów, która daje możliwość pokonania lęku przed wodą.  Zjeżdżamy na pontonach unosząc się, jak na falach morskich. Podczas Rzecznej Ekspedycji do pokonania jest ponad 300 metrowa, wodna droga, którą dodatkowo urozmaicają niezwykłe atrakcje. Pokonujemy ją w pontonach. Kosztujemy doznań na Shark Slide – to najbardziej wyjątkowa zjeżdżalnia na świecie. Podświetlony tunel prowadzi przez akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny! Świetna zabawa dostarczyła nam dreszczyku emocji. Najstarsi z naszej grupy pokonują  system zjeżdżalni wodnych, Wave Pool –   basen z falą, które mogą sięgać nawet 1.5 metra, Volcano –  jacuzzi, w którym zmieszczą się 24 osoby. Specjalne efekty świetle oraz wodny gejzer, do złudzenia przypominają erupcję wulkanu i wydobywającą się z niego gorącą lawę.   AquaSpinner to pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa! Daje nam uczucie braku grawitacji podczas wahadłowego pokonywania krętych korytarzy i przyśpieszenia do 40 km/h, a ten wyjątkowy zjazd trwa tylko 90 sekund! Przeżyliśmy wspaniałą przygodę i znowu zabieramy ze sobą niesamowite wrażenia.

To już przedostatni dzień, tak szybko mija, wprawdzie czas wypełniony do każdej chwili. Czeka nas jeszcze wieczór i „zielona noc”… Po obiedzie wychowawcy znów przygotowali dla nas szereg niespodzianek, ale tym razem na plaży. Udajemy się na nią zabierając cały sprzęt i wyposażenie. To również pierwszy piątek miesiąca. Przeżywamy krótką mszę na plaży. Bóg ma opiekę nad nami, więc swoim uczestnictwem dziękujemy mu. Mszę świętą sprawuje ojciec Zachariasz, który na co dzień  jest dla nas wujkiem. Robimy grupowe, pamiątkowe zdjęcie w koszulkach z logo szkoły, promując nasze tradycje.  Następuje prezentacja wykonanych prac z realizowanego programu profilaktycznego. Każda grupa wypowiada się o swoich przemyśleniach, spostrzeżeniach i wnioskach przelanych w formę artystyczną na papier. Prace plastyczne   zachwycają, a prezentacja ujmuje dojrzałym, realnym spojrzeniem na problematykę i życie. Wielkie brawa! Plakaty promujące zdrowy odpoczynek nad morzem bez używek, zbieramy do szkoły i będą prezentowane na wystawie, na szkolnych korytarzach, aby też inni uczniowie mogli czerpać z nich inspirację do prozdrowotnych zachowań podczas – zbliżających – się wakacyjnych wyjazdów.

Następna niespodzianka to zabawa z kolorami HOLI. Wszak życie powinno mieć swoje barwy. Włączamy muzykę, oczywiście mamy    profesjonalny sprzęt, jesteśmy w pełni przygotowani. Przekazujemy sobie uśmiech i radość, rozsypując kolory. Na naszych strojach i włosach powstają  niesamowite odcienie z połączonych barw. Sprawia nam to dużą radość i wyzwala pozytywna energię, której tak mało doświadczyliśmy przez ostatnie dwa lata. Życie jest piękne i znów poczuliśmy jego smak. Teraz czas na kolację, tym razem nietypową, ponieważ na plaży. Też ją zabraliśmy. Gorące, grillowane kiełbaski z keczupem, musztardą, pomidorkiem oraz kanapki z serem i ciepła herbatka z termosów wprawiają nas w atmosferę bezludków na wyspie bądź Piratów z Karaibów. Dopełnieniem tej aury jest malowanie twarzy,  które zmienia nas w wyszukane istoty. Zmęczeni wracamy do budynku. Jeszcze pakowanie, ale my nie chcemy wracać. Cisza nocna trwa, ale wychowawcy czuwają by nie było niespodzianek. Młodzież jest dorosła i sprawuje się na szóstkę. Jesteśmy z Was dumni. Dobranoc.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/zielona-szkola-stegna-dzien-piaty/