«

»

cze 15 2022

Wydrukuj Wpis

XVI Turniej Piłki Nożnej o puchar Sołtysa Wielkiej Wsi przeszedł do historii

Odbywająca się systematycznie impreza sportowa Turniej Piłki Nożnej o puchar Sołtysa Wielkiej Wsi 14 czerwca 2022r miała swoją 16 edycję. To szmat czasu, mnóstwo wspomnień i wspaniałych sportowych emocji.

W tym roku organizatorzy Sołtys Wielkiej Wsi Dariusz Dudek i nauczyciele wychowania fizycznego Ewa Sadrak i Piotr Hamera w związku z brakiem zainteresowania szkół w Wąchocku i Parszowie zdecydowali, że impreza odbędzie się w ramach Święta Szkoły i będą to rozgrywki uczniów naszej placówki. Do rywalizacji przystąpiło trzy drużyny- Reprezentacja klasy 8, Reprezentacja klasy 7 i Reprezentacja Młodszych (4-6).

Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”  Trybuny tętniły życiem, bowiem każda z reprezentacji miała swoich kibiców. Między meczami występował specjalnie na tą okazję skrzyknięty zespół cheerleaders- uczennice klas 4-5 :-) , które podobnie do swoich grających kolegów wykazały się świetną kondycją fizyczną i pomysłowymi, rytmicznymi układami. Wśród kibiców nie zabrakło również głośno dopingujących wychowawców każdej z grup, a relacja z imprezy była prowadzona bez mała na żywo na szkolnym profilu Facebook.

Najmłodsza drużyna mimo, że nie była obstawiana jako zwycięzca- tanio „skóry nie sprzedała”. Uczniom klasy 7 strzelili 1 bramkę, a klasie 8- 2 :-)

W wielkim finale spotkały się zespoły najstarszych 7-8. Lepsi okazali się zawodnicy klasy 7 i ostateczna klasyfikacja to:

Miejsce I – klasa 7

Miejsce II- klasa 8

Miejsce III- klasa 4-6

Sołtys Dariusz Dudek w towarzystwie Dyrektor Szkoły Bożeny Wrony uroczyście rozdali pamiątkowe puchary i dyplomy gratulując wszystkim gry fair play, a kibicom dziękując za tak głośny doping.

Drużyny wystąpiły w składach:

klasy4-6 :

Oskar Ciepielewski, Wojciech Piętak, Daniel Piętak, Franek Mastalerz, Adam Połeć, Kacper Piętak, Amadeusz Derlatka, Rafał Miernik i Kacer Pacek.

klasa 7:

Jakub Karykowski, Krzysztof Grzelka, Mariusz Borowiec, Mikołaj Połeć, Mikołaj Herman, Jacobs Niewczas, Piotr Witkowski.

klasa 8:

Paweł Płusa, Marcel Wrona, Kacper Czarnecki, Bartek Czarnecki, Mikołaj Błąd, Mateusz Mróz, Kacper Mendak, Bartek Kowalewski, Przemek Płusa.

Impreza była prawdziwym świętem sportu, pełna emocji i wrażeń. A po rozgrywkach Sołtys Wielkiej Wsi zaprosił wszystkich na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

To było niezwykłe Święto Szkoły!

Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć, oraz śledzenia wydarzeń na naszym profilu Facebook :-)

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/xvi-turniej-pilki-noznej-o-puchar-soltysa-wielkiej-wsi-przeszedl-do-historii/