«

»

maj 14 2020

Wydrukuj Wpis

W pracowni mistrza

Maj 2020. My, uczniowie klasy III oraz nasza wychowawczyni – Małgorzata Miernik, nadal nie chodzimy do szkoły, tylko uczymy się w domu. Choć już dawno nie słyszeliśmy szkolnego dzwonka i nie siedzieliśmy w ławkach, to w dobie Internetu ciągła kwarantanna nie przeszkadza nam być razem. Dzięki zdalnej nauce przez portal Facebook, możemy wspólnie dyskutować, dzielić się wspomnieniami i spostrzeżeniami oraz pokazywać swój talent plastyczny zamieszczając zdjęcia swoich prac.

Na przykład 8 maja mieliśmy bardzo ciekawe zajęcia: ich tematyka dotyczyła wybitnego polskiego malarza – Jana Matejki. Kronikarz historii Polski zaprosił nas do swojej pracowni. Poznaliśmy jego życiorys, nauczyliśmy się, że był on wielkim patriotą. Kochał swoją Ojczyznę, a malując obrazy o tematyce historycznej, przypominał swoim Rodakom o dawnej wielkości Polski.

Ponadto, dowiedzieliśmy się także, co to jest autoportret. Zainspirowani talentem wielkiego artysty, sami wcieliliśmy się w rolę malarza.

Niektórzy z nas w tym czasie zamienili swoje pokoje w profesjonalne pracownie malarskie. Inni zabrali sztalugę, farby i pędzle w plener, licząc, że ładna pogoda doda im natchnienia i wzbogaci ich kunszt malarski. We wszystkim cierpliwie wspierali nas nasi kochani Rodzice.

Poniższa galeria prezentuje efekty naszej pracy. Zapraszamy do oglądania nas i naszych autoportretów

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/w-pracowni-mistrza/