«

»

lis 12 2020

Wydrukuj Wpis

VII EDYCJA SZKOŁA PROMUJĄCA ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM

Szkoła Podstawowa im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi od lat współpracuje ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii poprzez udział w projekcie „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Obejmuje on edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w kształceniu właściwych postaw wobec zdrowia i stylu życia zatem prowadzenie systematycznej edukacji w zakresie zapobiegania zachorowaniom na nowotwory, ale również zachęcanie do różnego rodzaju aktywności w tym  obszarze jest nie tylko zasadne ale i niezbędne dla budowania zdrowej populacji.

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w zeszłorocznej edycji projektu „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” oraz certyfikat. W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 również podejmujemy takie wyzwanie. Prowadzenie działań z zakresu edukacji onkologicznej w sytuacji, jaką mamy od wiosny tego roku stanowi wyzwanie i wiąże się z koniecznością dodatkowego zaangażowania. Liczymy jednak, że mimo zdalnego nauczania nie zabraknie czasu na zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę czy spacer, po kilku godzinach spędzonych przed monitorem komputera.

certyfikat: WIELKA WIEŚ CERTYFIKAT

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/vii-edycja-szkola-promujaca-zalecenia-europejskiego-kodeksu-walki-z-rakiem/