«

»

cze 26 2024

Wydrukuj Wpis

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024r. po miesiącach wytężonej pracy przyszedł czas na upragniony odpoczynek.  Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów Armii Krajowej  rozpoczęła się mszą świętą o godz. 8.00 poprowadzoną przez o. Zachariasza. Po mszy św. nastąpiło przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock  – Roberta Janusa.

W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klasy ósmej wspomagani przez uczennice z klasy VI przedstawili krótki program artystyczny, podczas którego w zabawny sposób zaprezentowali scenki z niektórych lekcji. Wystąpienie swoje zakończyli podziękowaniami dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach. Część oficjalną zakończyły przemówienia Przewodniczącej Rady Rodziców – Agaty Leśnikowskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wąchocku – Piotra Dudka, przyjaciela szkoły – Sylwestra Rudzkiego oraz Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny 2023/2024 z życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich uczniów.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by tam we własnym gronie pożegnać miniony rok szkolny.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/uroczystosc-zakonczenia-roku-szkolnego-20232024/