«

»

cze 17 2024

Wydrukuj Wpis

Uczniowie poznają „Ekipę Chrumasa”

Uczniowie klas I-III na zajęciach ze szkolnym pedagogiem poznawali zasady zdrowego odżywiania w oparciu o przygody ekipy Chrumasa, do której należą królik Uchol, koza Mee i kotka Miau, zapisane w odcinkach animowanego serialu. To nieodłączny element unijnej kampanii “Program dla szkół”, który w zabawny i sympatyczny sposób pokazuje oglądającym, jakie korzyści płyną ze zdrowego stylu życia i jak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości warzyw, owoców i produktów mlecznych. Przyjaciele w każdym odcinku poznają nowe zasady zdrowego stylu życia i zagrożenia, jakie płyną z nieodpowiedniej diety. Chrumas, Mee, Uchol i Miau zapoznają się z prawidłowymi nawykami dzięki rozmowom z mądrymi ekspertami, którzy pokazują, jak dbać o dietę i zdrowie. Uczestniczą na przykład w warsztatach kulinarnych szefa kuchni Jeża i słuchają uważnie nauczycielki Sowy. Krótkie filmiki i sympatyczni bohaterowie zachęcają dzieci do jedzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych.

Dodatkowo dzieci mogły wcielić się w filmowe scenki i same przeprowadzić wywiady „Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?” z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości. Wirtualnie zwiedzały zakład przetwórstwa mleka. Z zaciekawieniem czytały gazetkę przygotowaną przez wychowawców klas I-III, aby potem móc sprawdzić nabytą wiedzę w interaktywnych quizach i ćwiczeniach.

Według badań, dzieci czerpią wiedzę na temat zdrowego odżywiania najczęściej ze szkoły – 84% oraz od rodziców – 74%. Wspólne oglądanie serialu przez rodziców i dzieci ma więc na celu promowanie zbilansowanej diety nie tylko w szkole, ale i w domu.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/uczniowie-poznaja-ekipe-chrumasa/