«

»

maj 12 2015

Wydrukuj Wpis

Szczypiorniak na Orlikach

Obie szkolne Reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt wystąpiły w eliminacjach wojewódzkich Festiwalu Piłki Ręcznej „Szczypiorniak na Orlikach”, który odbył się 7 maja 2015 r na przepięknych obiektach Zespołu Szkół w Bilczy.

To świetna sportowa przygoda, ale też mnóstwo emocji, wytrwałości, a czasem nawet bólu fizycznego- wszak piłka ręczna to sport dla twardzieli ;-)

Już po raz drugi w Zespole Szkół w Bilczy odbył się turniej eliminacyjny „Szczypiorniak na Orlikach”. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku –PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

O awans do finału wojewódzkiego chłopców przystąpiło 7 zespołów: Bilcza, Brzeziny, Dębska Wola, 2 zespoły z Morawicy, Wola Morawicka i Wielka Wieś. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, a zwycięstwo przypadło Bilczy, która w Finale pokonała Szkołę Podstawową z Morawicy.

Nasi chłopcy zajęli VI miejsce i to bardzo dobra lokata biorąc pod uwagę fakt, że Reprezentacja to uczniowie klasy IV i V- a zmierzyć się musieli z szóstoklasistami, dziewczęta natomiast były II.

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 5 drużyn: Bilcza, Dębska Wola, Morawica, Wola Morawicka i Wielka Wieś. Dziewczynki rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym” . Podobnie jak wśród chłopców tutaj także bezkonkurencyjne okazały się gospodynie z Bilczy, wyprzedzając na finiszu zespół z Wielkiej Wsi.

A mecz finałowy był niezwykle emocjonujący. Nasze dziewczęta spisywały się świetnie zarówno w ataku jak i obronie, musiały jednak uznać wyższość dziewcząt z Bilczy i z pokorą przyjąć porażkę. Taki jednak jest sport, a z każdej przegranej powinniśmy wyciągać wnioski. No cóż Bilcza to w zdecydowanej mierze uczniowie UKS „Orlęta”, a my mamy 2 godziny SKS w tygodniu. Tym bardziej cieszy fakt, że to my stanęłyśmy im na drodze do finału.

Wszystkie drużyny , które wzięły udział w turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki z logo Akcji ” Szczypiorniak na Orlikach 2015″. Zawodom na trybunach towarzyszyła znakomita atmosfera, a na parkiecie byliśmy świadkami wielu emocjonujących meczów.

Nasza Reprezentacja wystąpiła w składzie:

Sandra Bzymek, Iza Goworek, Anita Borowiec, Marika Szlęzak, Anna Sikora, Ola Ponikowska,Zuza Pocheć,  Julia Adamczyk, Oliwia Rurarz, Iga Fabijańska, Natalia Bielecka, Wiktoria Szumielewicz, Patrycja Pacek, Ola Laskus

Patryk Borkowski, Maciek Miernik, Kacper Garbacz, Adrian Sypek, Kamil Frańczyk, Grzegorz Goworek, Gracjan Śmiecikowski, Marek Kuźdub, Kamil Kubik, Mateusz Wilczak.

Dziękujemy naszej Reprezentacji  za sportową walkę fair play. ;-)

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/szczypiorniak-na-orlikach-2/