«

»

gru 02 2016

Wydrukuj Wpis

Świętokrzyski Dzień Badmintona

W dniu 25.11.2016 r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki w ramach Świętokrzyskiego Dnia Badmintona. Do zawodów przystąpiły dzieci z klas I-VI, podzielone na dwie grupy wiekowe. Jednocześnie na górnym holu szkoły odbywały się zabawy andrzejkowe, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. We wstępnej fazie turnieju uczniowie poszczególnych klas wyłonili spośród siebie mistrza swoich klas.

I tak mistrzem kl.I okazał się Rafał Miernik, w klasie II najlepszy był Przemek Bielecki, a w kl. III najlepsza okazała się Ola Łasek.

W rozgrywkach grupy starszej najlepsi okazali się: kl. IV Maja Szpankowska, kl. V-Krzysztof Połeć, kl. VI Maciej Miernik.

Następnie mistrzowie klas rozpoczęli rywalizację o mistrzostwo szkoły w swojej kategorii wiekowej. Po zaciętej rywalizacji w grupie uczniów kl. I-III najlepsza okazała się Ola Łasek, II-miejsce zajął Przemek Bielecki, a III był Rafał Miernik. W grupie starszej klas IV-VI najlepszy okazał się Maciej Miernik, II miejsce przypadło Krzyśkowi Połciowi, a na najniższym stopniu podium stanęła Maja Szpankowska.

Dyrektor szkoły Bożena Wrona wręczyła mistrzom okazałe puchary i dyplomy oraz podziękowała wszystkim uczestnikom za wspaniałą sportową rywalizację. Na zakończenie turnieju swoje umiejętności gry w badmintona zaprezentowali nauczyciele szkoły.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie klas do turnieju, włożony wysiłek i pomoc podczas organizacji zawodów, a także Radzie Rodziców za ufundowanie okolicznościowych pucharów.

 

Organizatorzy Małgorzata Miernik i Piotr Hamera.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/swietokrzyski-dzien-badmintona/