«

»

maj 17 2022

Wydrukuj Wpis

Święto Polskiej Niezapominajki

W niedzielę 15 maja uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Święta Polskiej Niezapominajki. Zapoczątkował je redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski. Po raz pierwszy inauguracja odbyła się 15 mają 2002 r. w naszej szkole. To już 20 lat. Święto to promuje nie tylko walory polskiej przyrody, ale również zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwierania na drugiego człowieka.

Obchody tego dnia rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci Andrzejowi Zalewskiemu. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor Bożena Wrona wraz z grupą dziewczynek z klas 0-II. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie XXI edycji Święta Polskiej Niezapominajki, a po nim koncert Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Kolejnym punktem programu były występy i pokazy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Nasza szkoła zaprezentowała scenariusz pt. ”Święto Polskiej Niezapominajki” w wykonaniu uczennic z klas 0-II, przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Miernik i Iwony Sikory. Dziewczynki pięknie prezentowały się na scenie –  wykonały taniec, piosenki i utwory niezapominajkowe. Na żywo mogli je oglądać towarzyszący dzieciom rodzice. Po skończonych występach odbyły się warsztaty, konkursy edukacyjne i przeróżne prezentacje twórczości artystów. Nie zabrakło też zabaw i gier dla dzieci, degustacji potraw z runa leśnego i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Na koniec odbył się koncert Szymona Wydry i Carpe Diem. Dziewczynki i pani Dyrektor udzieliły w tym dniu kilku wywiadów: TVP 3, radiowej Jedynce.

Patronem medialnym obchodów jest Polskie Radio Program I, a współorganizatorem Lasy Państwowe, którzy tego dnia wspólnie promują przyrodnicze walory Polski. Organizatorzy przypominają również o ochronie środowiska, a także zachowaniu różnorodności biologicznej kraju.

Święto Polskiej Niezapominajki kultywujemy w naszej szkole każdego roku w różnej formie, ale pamięć o panu redaktorze Andrzeju Zalewskim jest zachowana w naszych sercach i dziękujemy za przekazanie tak cennej, pięknej tradycji. Obiecujemy ją nieść w kolejne lata.

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-%C5%9Awi%C4%99tokrzyskich-Partyzant%C3%B3w-AK-w-Wielkiej-Wsi-106277511787857/ 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/swieto-polskiej-niezapominajki-2/