«

»

kwi 04 2022

Wydrukuj Wpis

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat tej przypadłości. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wypadał w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko. A dlaczego taki kolor? Bo jest on symbolem autyzmu. Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Dzieci zaprezentowały niebieskie żarówki, symbol kampanii „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.  W klasie 0 zorganizowano pod okiem wychowawcy grupy, p. Iwony Sikory i pedagoga szkolnego, p. Kingi Barszcz zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Odbyła się projekcja filmu animowanego „Amazing things happen”, pogadanka, ćwiczenia, dzięki którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z tą przypadłością.

 

 

 

 

 

 

 

Pani Anna Śliwa wspólnie ze świetlicą i przedszkolem przygotowała wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu-w-naszej-szkole/