«

»

maj 14 2017

Wydrukuj Wpis

Śladami dinozaurów.

W dniu 11maja klasy I i II uczestniczyły w wycieczce do Starachowic.Odwiedziły Bibliotekę Miejską Filia nr7.Panie bibliotekarki :p.Małgorzata Wosiek i p.Alicja Szczycińska  przygotowały wystawę  książek i figurek  dinozaurów. Dzieci wysłuchały historii z okresu życia dinozaurów oraz bajek  o nich , czytanych przez bibliotekarki. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, zostały zachęcone do systematycznego czytania  książek Na koniec spotkania odbiły swoje dłonie na pamiątkę – tak jak dinozaury,które pozostawiły ślady.

Następnie dzieci wzięły udział  w warsztatach kulinarnych  w pizzerii,, Gruby Benek”dzięki ,którym poznały kolejne etapy powstania tego włoskiego  przysmaku.Podczas warsztatów każdy  uczeń samodzielnie przygotował  pizzę  z ulubionymi   składnikami. Po pokazie  przygotowania i pieczenia pizzy ,nastąpiła  pyszna  degustacja  samodzielnie przygotowanej potrawy.

W Muzeum Przyrody Techniki  z zainteresowaniem obejrzały  wystawę dinozaurów i samochodów,,STAR”. Aktywnie uczestniczyły w przygotowanej prelekcji i pełne nowych wiadomości opuściły muzeum Jana Pazdura.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/sladami-dinozaurow-2/