»

lis 29 2013

Wydrukuj Wpis

Paulina Nowak zwyciężyła w Gminnym Turnieju Badmintona w kategorii dziewcząt

W środę 27 listopada w późnych godzinach popołudniowych odbył się Gminny Turniej Badmintona przygotowany i zorganizowany przez Ludowo Uczniowski Klub Sportowy PARTYZANT Wielka Wieś. Drużyny- reprezentacje szkół liczyły po 8 zawodników (4dziewczęta i 4 chłopców). Uczestnicy turnieju pierwsze swoje gry toczyli w czterech trzyosobowych grupach (po jedym zawodniku z każdej szkoły), następnie odbywała się rywalizacja o miejsca w turnieju 1-4, 5-8. 9-12. Rywalizacja turniejowa odbywała się w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców, ale również w kategorii zespołowej, gdzie, każdy zawodnik w zależności od zajętego miejsca zdobywał punkty dla swojej szkoły.

Bardzo ładnie zagrały nasze dziewczęta- między sobą podzieliły miejsca 1-4.

Zwyciężczynią Turnieju została Paulina Nowak, która nie oddała rywalkom ani jednego seta. Miejsce II zajęła Patrycja Bartoszewska, III- Anita Borowiec i co prawda poza podjum, ale po bardzo dobrej i ambitnej walce miejsce IV zdobyła Julia Adamczyk.

Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Wąchocka zwyciężył Karol Pawłowski, miejsce II Łukasz Kozieł, III-  Mateusz Kowalczyk. Z naszych chłopców najwyżej uplasował się Kamil Frańczyk miejsce V, natomiast Kacper Garbacz, Kacper Niewczas i Adrian Sypek zajęli miejsca w przedziale 9-12.

Po podliczeniu punktów w klasyfikacji szkół, zajęliśmy drużynowo miejsce I, przed Wąchockiem i Parszowem.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościową broszurę przygotowaną na turniej, przybliżającą problem nadmiernego przesiadywania przed komputerem i TV. Można się z niej dowiedzieć jakie są objawy i skutki nałogu. Związane to było z faktem realizacji przez LUKS PARTYZANT projektu „Jestem sportowcem i nałogi są mi obce”