«

»

maj 18 2022

Wydrukuj Wpis

Nasze zmagania z Pho3nix Active School

Cali, zdrowi i bez kontuzji zakończyliśmy nasze dwutygodniowe zmagania sportowo- rekreacyjne w ramach Pho3nix Active School.

A działo się sporo ;-) Były rozgrywki dla najmłodszych, aktywne przerwy, mecze koszykówki i piłki ręcznej. Imprezę zakończył  Sportowy Dzień Niezapominajki 12 maja.

Rozpoczęliśmy biegiem terenowym, w którym brały udział klasy IV-VIII. Każda startująca klasa miała za zadanie wg wskazówek odszukać polecenie i je wykonać. Zadania do wykonania były bardzo różne od prostych typu powiedz za co lubisz szkołę :-) i ile okien ma budynek szkolny, po historię patrona, zdrowie, aktywność fizyczną i znanych sportowców. Aby znaleźć zadanie trzeba było wcześniej zlokalizować miejsca w których zadania dla danej klasy się znajdują, a te rozmieszczone były na całym terenie szkoły, zarówno w budynku, jak i w najdalszych końcach boiska. Najszybciej z zadaniami uporała się klasa 8- jak przystało na najstarszych w szkole  :-) Zabawy i radości było co niemiara, a i dawka ruchu była nie mała.

Najmłodsi –przedszkolaki i klasy 0-III w tym czasie miały za zadanie pokolorować olbrzymie logo

Fundacji Pho3nix Kids. Każdy kolor kredki, który uczniowie brali do ręki miał przypisane ćwiczenie fizyczne, które kolorujący miał wykonać. Odrobina artyzmu wraz z dawką ruchu fizycznego okazały się bardzo fajnym połączeniem.

Podsumowaniem tego dnia była impreza na naszej hali , gdzie zgromadzili się wszyscy uczniowie szkoły. Każda klasa wystawiła swoich reprezentantów do walki sportowej. Drużyny ośmioosobowe (po jednym uczniu z każdej klasy od 1-8) rywalizowały w zabawach przygotowanych na tą okoliczność. Była to doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej, jedni rywalizowali sportowo, inni dopingowali- zabawa i spora dawka uśmiechu była dla każdego.

Z naszych działań przygotowaliśmy film, który będzie udostępniony do głosowania od 1 czerwca i będzie walczył w największym ogólnopolskim konkursie sportowym o cenny sprzęt sportowy. Podeślemy link i liczymy na jak najliczniejsze  wsparcie naszych działań.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/nasze-zmagania-z-active-school/