«

»

cze 20 2022

Wydrukuj Wpis

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Tradycyjny sad”

„Tradycyjny sad” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie. W projekcie bierze udział zespół o nazwie Antonówki , który tworzą uczniowie klasy VII naszej szkoły ( 5 chłopców i 4 dziewczyny ). Opiekunem projektu jest p. Ewa Połeć.

W maju założyliśmy minisad wiśniowy na terenie naszej szkoły, na północ od hali sportowej. Jest tam łąka kwietna. Drzewka wiśni zasadziliśmy w 2 rzędach po 4 sztuki. Zaraz po wsadzeniu i w następnych tygodniach , kiedy było ciepło regularnie podlewaliśmy drzewka. Okopaliśmy je także aby obok nich nie rosły chwasty.

Przeprowadziliśmy Forum Rodziców. W dniu 27. 05. 2022r. zorganizowaliśmy spotkanie dla rodziców wraz ze słodkim poczęstunkiem. Podczas spotkania przedstawiliśmy cele naszego projektu w formie prezentacji multimedialnej. Zachęcaliśmy rodziców do sadzenia i uprawy starych odmian wiśni.

Permalink do tego artykułu: http://www.spwielkawies.eu/sp/nasza-szkola-uczestniczy-w-projekcie-tradycyjny-sad-2/